Viisavabalt Venemaale

Viisavabalt Venemaale

Viisavabalt Venemaale 1200 628 ITSERKKI

Alates oktoobrist on võimalik minna Venemaale, hetkel siiski veel ainult Sankt-Peterburgi (ka Ivangorodi) viisavabalt. Mis on avanud eestlaste (ka muulaste) Riigi, kus asjad ei käi nagu Euroopas. Võimalus Putinile külla minemiseks avaneb loodetavasti suve paiku, kus avatakse võimalus külastada ka Moskvat viisavabalt.

Meelespea!

VIISA, VIISA, VIISA! Sada korda viisa veel. Ehkki viisa on tasuta, ei tähenda, et see sul kohe olemas on. Seda pead taotlema ning esineb võimalus, kus sulle viisat lihtsalt ei anta. Miks, don’t ask me. Ilmselt on sul suguvõsas, elukaaslane, laps, naabrimees, armuke või keegi kunagi tegelenud tegevusega, mis Venemaale ei meeldi.
Rääkides viisast, Viisa vorm on ülimalt lihtne täita. Nimed-numbrid-asjad-passist kõik peab olema täpselt kirjutatud. See kindlasti ei tähenda seda, et kui viisa on tasuta, saad selle täidan-esitan-kohe-käes vormis. Mul läks selle jaoks 2 tööpäeva, reisikaaslastel läks selle jaoks 5 päeva. Kuigi mina esitasin taotluse laupäeval, ta pühapäeval.

ANDMED

Vormi täites ole palun täpne! Nimi on nime kohal ja perekonnanimi on perekonnanime all. Meie bussist jäi konkreetselt kaks naist maha (pluss nende elukaaslased/mehed)! Kuna andmed olid valesti kirjutatud. Üks kirjutas nime kohale perekonnanime ja teine kirjutas passinumbri vale… Dear lord, enne ükskõik millist reisidokumendi esitamist tuleks andmed sada korda üle kontrollida. Ühe näpuka hind on konkreetselt ~150€! Kiirviisa mis vormistatakse sulle ühe tööpäevaga maksab täpselt nii palju. Lisaks siis arvesta sellega, et bussipilet tuleb sul ka uus osta.
Sa pole ainukene, kes mõtleb, mis vahe on: surname, family name, last name. Ma kontrollin iga-jumala-kord nende tähendusi. Vea tekkimisel on sul ainult üks võimalus- esitada uus taotlus/osta uus pilet. See tähendab ainult lisaraha ja kindlustus ei kata su enda vigu, eriti kui oled loll kui lauajalg.
Reegel 8 päeva Sa saad olla korraga e-viisaga ainult ja ainult kuni 8 (kaheksa) päeva Venemaal. Kui sa peaksid eksima sellega, siis asi on väga hapu. Päevade arv hakkab lugema sellest hetkest, mil sa ületad Venemaa piiri. Ületad piiri 04/11 siis see tähenab, et 11/11 pead olemas juba tagasi. Muidu jääd Venemaad teenima 😀

KINDLUSTUS

Venemaale sisse pääsemiseks on eeldus, et sul on olemas tervisekindlustus. Seda on võimalik vormistada igal pool- pankades, kindlustusfirmades ja iga suvaline reisibüroo peaks seda ka tegema/võimaldama.
Et vältida alati igasuguseid viperusi, olen mina alati teinud kindlustuse kauemaks kui reis ise. Näiteks reis kestab 1.-15. novembrini, siis mina teen alati kindlustuse + kaks päeva, ehk kindlustusperioodiks on 1.-17. november.

INTERNET

Unusta kohalikud (mõtlen siin Telia, Elisa, Tele2 jms) teenusepakkujad, nende internet on lihtsalt kalli. Laias laastus on sama rahaga võimalik saada Venemaal (näiteks) Beeline-st 10 korda rohkem interneti.
10 GB maksab umbes ~5€ (~400rub). Pole oma kahe Venemaa reisiajal tundnud, et väheseks jääb või levi puudub. Ainukene, et metroos puudub suuremal määral levi. Ülejäänud kohad on kaetud- ja väga hästi!

SOOVITUSED

Hotell. Pole mõtet end üle maksta hotelli suhtes. Alati leiad midagi, mis ei sobi. Kord hommikusöök on halb, kord tuba must.
Ööbisime kaks ööd Apartments Nevsky Grand Energy (Booking.com). Hotell oli kesklinnas,(WC/vanni)tuba oli puhas ja hommikusöök oli normaalne. Kohv oli hea, vähemalt masinast! Kõige selle eest maksime 75€ ehk inimene 18,75€/öö. Kui keegi peaks hotelli koha ütlema kunagi midagi halvasti, siis palun näita mulle näpuga, kus sa saad 18€ majutust! Mis hõlmab endas ülimugavat asukohta-kõik käe-jala kõrval!
Mõistan, et hotellituba asub 4 korrusel, kuhu lift ei käi. Noor inimene, sul käed ja jalad olemas. Lisaks see, et naaber kõrvaltoas natukene kõvemini vanainimeste asju teeb- tee ka. #19EurInimene
Naljaga pooleks, meil kodus sama tapeet!
Turist. Täida enda kohustust ning jaluta ringi! Käi metrooga erinevates kohtades ning avasta Piiterit! See on ausalt ilus lin!

  • Botaanikaaed (Google LinkSuper ilus koht! Pilet umbes 400rub (70rub=1€)
  • Vene köök- pelmeenid, Borš (vaata pilti)
  • Ermitaaž, Palee väljak, Kunstkamera, Aurora
  • Kirikud, neid on igal pool- Astu sisse. Osad kirikud on tasilised osad ei, millest tulenevalt annetage natukenegi!Lux Express on väga eksklusiivne seega ei soovita võtta viimast rida, ega aknapoolset kohta 🙂 Mida eespool olete seda soojem, puhtam ja korralikum on buss.
[videopress oiMu3RC8]

Kasulikud lingid
Viisa taotlemine: https://evisa.kdmid.ru/en-US/Home/