Tai on Aasia, mitte Euroopa – linn Hua Hin

Tai on Aasia, mitte Euroopa – linn Hua Hin

Tai on Aasia, mitte Euroopa – linn Hua Hin 1200 628 ITSERKKI

Huvitav on mõelda, et olen palju Tais erinevates linnades käinud, kuid Hua Hin on jäänud kahe silma vahele. Veel enam on huvitav mõelda, et ma avastasin Hua Hin ühe reisibüroo kataloogist. Täitsa juhuse kombel… Peast käis läbi mõte, et kuidas reisida Songkla-st saab Hua Hini.
Üllatusi täis reis on ikka parem, kui kodus istuda ja mõelda millal see kookon pähe kukub. Iga reis, mis Taisse tuleb on aina huvitavam ja ausalt öeldes lahedam. Veel enam, et ma olen turismiga nii palju seotud, et ma mõtlen alati kaks sammu ette. Aga hetkeni, mil asi täiesti pahupidi pööratakse jääb korraga elu seisma. Oled sa mõelnud, et ärkad hommikul üles mõttega täna ma vahetan hotelli..

Hua Hin

Ma pole kokku lugenud mitmes erinevas hotellis olen ööbinud, kuid neid kindlasti on rohkem, kui näppe mu käel. Hotelli/magamiskoha valiku tegemisel olen ma printsess kroon pea ja väga valiv. Kontrollin hotelli andmete õigsust kõikjalt- Booking.com, Agoda.com (Aasias reisides väga oluline), TripAdvisor, Google. Loen läbi peaaegu kõik kommentaarid, vaatan üle enamus pildid ning siis otsustan kas meeldib.
Hua Hin meenutab mulle väga Pattayat. Linn on täpselt sama sugune nagu Pattaya (Jomtien beach poolne osa). Aga Hua Hin on väärt külastamist, Pattaya mitte! Kui sa mõtled kunagi, kuhu minna ja oled valiku ees…Mis linn, siis Hua Hin on täpselt see linn – pakub sulle mõnusat elamust, puhast ja väga ilusat vaadet rannas. Mulle jäi mulje, et tegemist oleks nagu pensionäride linnaga, aga vast sellepärast, et meil esimene hotell asus sellises kohas.

Vaadates kaartile on seal pruun kas ja roheline kast. Kui kunagi plaanid minna Hua Hin-i siis arvesta sellega:

Pruun kast

Üli super koht kus majutuda kuna meri on põhimõtteliselt 50m. Trussikud ja rätik kaasa ja sammud randa. Rand on umbes 10 km pikk ühel pool on Hilton Hua Hin Resort & Spa ja teisel pool 5 korruselise maja kõrgune Golden Buddha. Rannas leiab kohti kuhu end parkida- 100 bathi on vari koos lamamisalusega. Osadel on isegi 300 bathi eest internet ja muud teenused sees. Kuid neid pole mõtet võtta- kohalik sim-kaardiga on internet 60bathi päev, 599bath 15 päeva.(1€=~31bathi)

Roheline kast

Koht, kus toimub põhi melu- klubid, pubid, tantsud, einetamised, turg, massaažid… Ühesõnaga seda võiks nimetada Walking Street-iks. Minu arvates on roheline kast hea ainult pidudeks ja hotelli valikul. Olles ise pehme ei pea mõtlema, kuidas see tuk-tuk ja muud transpordi asjad käivad. Me ise seal kordagi söömas ei käinud ning ühe korra võtsin sealt massaaži. Mis oli..ühesõnaga oli..

Hotell 

Pole mõtet keerutada, kuna minule vähemalt tundus, et sealses hotellis on asi täpselt nii nagu on. Hotellis olid tarakanid ja (vaarao)sipelgad- ma pole kunagi oma hotellinduse ajaloos pidanud jooksma hotellist, kus maja kubises koduloomadest. Hommikusöök oli lihtsalt maitsetu ja terve hotell vajas sanitaarset abi- ehk Eestilt :D.
Lihtsalt panen südamele kõigile, kes turismis töötavad ja loevad seda postitust. Tarakane ei tapa nii lihtsalt, eriti veel kui nad munevad riietesse. Lisaks see pole naljakas vaid – ma mõtlesin, kus asub gaasikamber ja lõke. Kümmekorda mõtle, ennem kui sa broneerid hotelli Aasias. Kuna selles piirkonnas ei osanud ausalthotelli valida siis tõmbasime liistu. Kolm tärni ja sobib. Mõtlesin, et hotelli suhtes kolm tärni on normaalne- vähemalt seni on olnud normaalne. Ja pole pidanud hotellituba jagama erinevate koduloomadega.
Pilt pole kunagi tõsi- lihtsalt pole. Sain ise ühe pildi voodist, hommikul… Kui sul on tuba/korter maja viimasel korrusel ja seal on koduloomad, siis palun võta teadmiseks- terve maja kubiseb nendest.
Hotell, kuhu ma kunagi tagasi ei soovita minna Initial Initial Hua Hin Hotel – Google link

Hotelli vahetamisega me saime kauplemise peale 3 ööd tagasi ja võtsime enda kompsud. Uue hotelli valimisega läks meil aega umbes 2 tundi ning käisime läbi 5 erinevat hotelli, kus näidati meile ka hotellituba. Lõpuks maandusime väga ilusasse hotelli, mis oli rannale ning kesklinnale veelgi lähemal.
Hotelli tuba oli 100 x puhtam, bassein ujutatavam ning hommikusöök! Seda ei toodud kõrval majast Tädi Malle juurest. Hotell oli ilus mõnus ja super! Kui norida, siis ainult konditsioneeri üle- pead ise seda liigutama ja hoidma koguaeg sees.

Bussijaam Hua Hin – Bangkok

Bussiga on võimalik saada ülimugavalt Bangkoki. Maksad ainult 263 bathi ja saad korraliku mugava bussi, kus on olemas WC, Wifi (kuna mul kohalik sim siis ma ei vaadanud). Kindlasti ei pea kartma neid, VIP 24 ja Sombat Tour (Line app soovituslik)
Bussijaam asub Hua Hin-is-> Google Bussid väljuvad 4 korda päevas (info)
Bangkokis peatub -> Google
Edasi on võimalik sul liikuda kas metrooga või Grab. Mõlemad on siin kohal mugavad ja kiired. Kui sa plaanid Hua Hin-st minna kohe lennujaama, siis ma soovitan sul tulla päev enne Bangkoki.
Lisaks on võimalus sõita Hua Hin- Bangkok rongiga (info)

Hua Hin transport

Ringi liikumiseks Hua Hinis on sul:

  • Green taxi (20 bathi, kui sul kohver siis soovivad saada ca 10 bathi iga)
  • Grab
  • Tuk-Tuk, mis on kallis igal pool
  • Mootorratas*

Motikaga ringi sõites pead arvestama ainult politseinike, kes asuvad enne lõunat (12:00) Village Marketi juures. Kui sa peaksid kunagi vahele jääma või politseinik soovitab sul peatuda ja sul pole lube. Sõida rahulikult edasi. Mida rohkem sa neile tähelepanu põõrad seda suurem võimalus on sul, et tõmmatakse liistule ja võid saada trahvi:

  • Juhilubade puudumise tõttu
  • Kiiver pole peas

Juttude põhjal on soovituslik alati kaasas kanda sularaha, mis on mõeldud neile “maksmiseks”. 100 bathi ja peaks olema probleem lahendatud. PS! See, et sa võtad sealt motika on su enda vastutus. Puudub oskus, siis ära sõida 🙂

Kes võitis 50€

Lubadus on lubadus- www.instagram.com/kelitubin sai 50€ võrra rikkamaks! Seega tuleb tal teha jõulud paremaks :).

KOKKUVÕTE

Hua Hin on mõnus, vaikne ja puhas linn. Pole ennem sellist linna näinud, kus on ausalt ka mõnus puhata- just rannas. Linn suri välja öösel kell 01:00-02:00 kus ei tulnud ühtegi piiksu ka. Kui sa tunned et tahaks umbes Pärnu linna sugust puhkus, siis ma soovitan.

Kui sa oled peoloom ja otsid pidu, siis see koht pole päris sinule. Juhuslikult, kui sul pole 100 matsi Eestist kaasas. Muidu on peod on seal pehmodele.

KASULIKUD LINGID

Minu salvestatud kohad Hua HIn-s https://goo.gl/maps/6dhxvZNUcm2Aj3EW8
Hotell mida soovitan: Wannara Hotel Hua Hin, Thailand Google
Initial Hua Hin Hotel – Google link
Takso app Grab: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grabtaxi.passenger&hl=en
Line app (nagu Whatsapp): https://line.me/en/

#nosponsored