Suunamudijate valelik mina. #fishy

Suunamudijate valelik mina. #fishy

Suunamudijate valelik mina. #fishy 800 419 ITSERKKI

Kirjutasin selle kohta, kuidas ma osalesin vestlusringis esimest korda mais 2019. Rääkisin sellest avalikult ja ei varjanud- osalesin ja mis edasi? Edasi suhteliselt ei midagi, grupp suleti umbes mai/juuni ning peale seda pole mind tagasi kutsunud. Ega pole huvi ega aega suvalistega tegeleda.
Kui pole veel lugenud, siis mine viska silm peale ning tule peale seda siia tagasi: Millest keegi ei räägi ehk Instagrami must turg
Sellest ajast olen jälginud eesti inimesi – blogijaid, influencereid ja muidu lahedaid. Mõistan, et kvaliteet on suhteline mõiste ning suhteline hetkel võrreldavate inimestega. Lisaks vaatan ringi agentuuride poolt pakutavatest võimalustest. Seni pole agentuure saanud kasutada, kas siis usalduse puudumise tõttu või selle pärast, et tean, et seal on midagi väga fishyt.
Kehtib reegel – mida rohkem uurid, seda rohkem tahad teada saada.
Inimesed kirjutavad

I am pretty sure Facebook (inc. Instagram) is already working on ways to detect and exterminate pod communities.
While it might be tempting to participate in an Instagram pod, we’d suggest focusing on real engagement and learning how to create awesome stories and videos instead.

Minu üks lemmikumaid

Next time you log into Instagram, consider why you’re on the platform in the first place and try creating content that furthers your original purpose for joining.

Influencerite petuskeem

Ma ausalt mõtlesin, et see pole nii suur ja massiline. Olin lausa valmis minema sammukese edasi ning andma kommuunile midagi tagasi. Panna ettevõtetega mingi lahe päev kokku ning teha midagi lahedat koos. See kõik on viimane kord, teema on minu jaoks nii maha maetud, et see asub 100km sügavusel mulla all.

(eesotsas) Agentuur promob ja tegeleb energiagruppidega (aka pods)

Kas see pole väär? Ettevõte soovib saada head kajastust oma tootele või teenusele. Ettevõte maksab selle eest suunamudijale ja tema samal ajal lihtsalt sülitab sulle sinu raha eest näkku! See teema on nii vale, vale, vale. Suunamudija peaks olema nii hea, et see postitus on automaatselt viraalne ilma, et peab paluma laike…
Back to basic- energiagrupp on vestlusring, kus sealsed osalejad positavad oma uuest pildist lingi ja sellele peab panema like, comment & save. Selliste liigutustega on võimalik ergutada ja näidata süsteemile, et positus on ausalt megalahe ning seda peab veel rohkematele näitama.
Selgituseks, kuidas kaasatust luuakse: Panen Instagrami posituse üles. Kirjutan pildile pealkirja ning lisan sinna mõned tagid (#). Märgin ehk mõne ettevõtte parema kaasatuse/eelneva koostöö tänutäheks. Pilt on edastatud sinu uudisvoogu. Nüüd, kui su postitus on uudisvoos üleval, kuvatakse pilti 100le inimesele ühel ja samal ajal. Selle 100 inimesega luuakse pildile esimene kaasatus ning sellest tulenevalt hakatakse seda kas rohkem või vähem näitama. Kui sellest 100st inimesest reageerivad ainult 3, siis mis on pildi kaasatus 4k jälgijaga? Ega ei ole vaatamist väärt.

Kaks seltskonda- blogijad ja influencerid

Eksklusiivne engagement grupp Telegramis, mis võib olla veel parem? Otseloomulikult suurem kaasatus. Mäletan seda hetke, kus ma iga päev panin ühe puhkuse pildi üles ja mu kaasatus oli ainult 1,98? See oli mega fain. Jumal, mind nähti iga päev. Selline süsteem oli mul välja mõeldud, et süda läheb pahaks. Nähti linnas ringi liikumas mind- ainukene küsimus oli “kuhu jälle“.

Kuna see võttis palju aega ja süstemaatiliselt pidi mõtlema kõik pildid ja storyd läbi, siis otsustasin, et prooviks natukene kaasatust tõsta. Postituste tegemine jäi järjest harvemaks ning kaasatus tõusis, mida soovis ka agentuur.


Hetkel (16.11.2019) seisuga eksisteerib umbes kolm gruppi, kus räägitakse kaasatuse suurendamisest. Üks omanik on agentuur(influenceritel) ja kaks blogijatel endal.

Santa Barbara esimene vaatus

Istun arvutis ja loon erinevate kasutajate vahel seoseid, kuniks avastan ühe kasutaja, kelle nime süsteemi sisestades punast tuld andma hakkab. Süsteem karjub, punased vilkurid põlevad ja ma vaikselt mõtlen limonaadi avada. Lisada paar jääkuubikut ja nautida seda hetke. Algus tehtud, kuid kuidas ma end talle serveerin? Tuleb mängida taas lumehelbekest, murtud südame ja -jalaluuga.

Esimene vaatlus -> https://drive.google.com/file/d/1Bmq-yFBtnmyUKl3wqzOpxfe9Jd42KhrE/view?usp=sharing
Vahepeal avastasin, et on mulle kirjutanud üks blogija ning pakkunud samasugust asja. Ega ma kade pole – kirjutasin talle mitu korda kuniks ta mind lihtsalt Instagramis ära blokeeris. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Sain lõpuks ka blogijate sekka.

Nagu öeldakse, kus on siis sinna tuleb juurde.

Blogijate enda grupp

Liikmeid oli seal kokku 45 ja nende seas oli ka EBA-l osalenud inimesi. Blogijaid, kellega ma ise kokku olen puutunud ja aidanud. Küsides otse, et miks, öeldi mulle “ei kommenteeri”. Ilmselt sellel on üks järeldus ja ka üks võimalus. See jäägu iga ühe enda välja mõelda.
Tuginedes piltidele on grupi omanik Caroly Rohela, kes ka administreeris seda gruppi ning mind sealt välja viskas. Hilisemalt väitis, et temal sellist gruppi pole ning ta oli paugu otsas kui puu käis.
Kõik osalejad on leitavad siit -> (viimasel lehel, vasta kõigile küsimustele)

Viimane piisk karikasse

Kirjutab mulle Ilja ja hakkab mind lihtsalt sõimama. Täiskasvanul on selline suuvärk, et ma mõtlesin, et peab prillid peast ära võtma. Nii kirju ja rikkalik nagu üks Rootsi kruiisilaeva hommikusöök. UPDATE! Alguses oli kirjutatud, et Ilja on Promoty-ga seotud. Firma esindaja Aleks Koha täpsustas, et Ilja oli praktikal ning isik pole Promoty-ga seotud -> link(vabandust eksitava info eest)
Vabandust, kuid peale sellist käitumist, ei soovi ma küll selliste ettevõtte esindajaga koostööd teha. Ole sa siis koristaja või firmaomanik, kuid sõnakasutus peab olema lugupidav ning viisakas. Sõltumata sellest, kas sul on õigus või oled milleski süüdi.

Santa Barbara viimane vaatus

Kõik eelpool mainitud grupid: olen välja visatud ning vähemalt 30 inimese poolt blokeeritud. Lisaks kodulehe analytics näitab, et eile veel (16.07) toimus mingi liikumine Telegramist siia kodulehele. Lisaks vaatan, et Instagrami statistika on ka natukene liiga suur.
Ma ausalt ei mõista, milleks teha selliste ettevõtete, blogide või influenceritega koostööd, kes kõik võltsivad andmeid ja näitavad, et mega lahe on! Kuid tegelikult on seal üks komejant ning ebaseaduslik kaasatuse suurendamine. Näitamaks, et tegelikult on asi hea. Kuid ei! See pole okei.
Viimase aasta aja jooksul on mulle makstud konkreetselt ainult ühe korra postituse eest ja see on WOLT. Ülejäänud käimised, puhkamised on olnud mu enda finantseeritud/välja teenitud ühel või teisel kujul. Kindlasti mängivad rolli ka tutvused erinevates maailmanurkades. Seega võin kirjutada kõike, mida sülg suhu toob. Kuna see pole kinni makstud reklaam.

Teed, tunnista & vastuta

Me pole lasteaias, sõimerühmas ega liivakastis. Suudad alustada teemat, suuda teema viisakalt ka kinni panna. Suudad ehtida end selliste tegevustega, siis ütle seda kõigile. Mille jaoks sa pead mängima ja näitlema? Ma ausalt ei taha näha su näitemängu, kuna see pole isegi vaatamist väärt.
Update: 13:43 17/10/2019 Uus instagrami EB (www.instagram.com/eestiblogijad) blogijate kasutaja: http://www.instagram.com/sisuloojad Kas teema on omavahel seotud, ei oska kommenteerida.
Kogu teema allalaetav -> Google Drive: https://drive.google.com/drive/folders/1A52cZtBmHqE9Gv98wxmHayDJvhhcm-3O?usp=sharing

UPDATE!

Asjaosalised teavad uudisest- source nr 4! Ma olen õnnelik!