One-pages SEO võimalik või võimatu

One-pages SEO võimalik või võimatu

One-pages SEO võimalik või võimatu 1200 628 ITSERKKI

Uurinud ja puurinud, mis on siis see õige ja parim viis one-page lehele SEO tegemiseks. Endiselt jään enda juurde, et mida rohkem on teksti, pilte ja (ala)lehti viiteid siia-sinna. Toetavad need kõik üksteist veel rohkem ja annavad eelised.

Aga.. Teema juurde

One-pages SEO veebileht tulemustega Googles top 10-sse

Vali õiged otsingusõna/märksõna (ik. keyword)

Esmalt vali endale otsingusõnad (need on algelised ja peamised). Sa ei loo lehte, et hakata märksõnu sihtima. Vaid sa lood lehe, et püüda teemasid ja kõik. Teisalt kõik teavad, kui hakatakse looma lehte või postitust siis hakatakse kohe optimeerima konkreetsele sõnale näiteks turundus või SEO.  Hetkel on tegemist ühe lehega seega sa pead suutma ja olema võimeline eristama, mis on see peamine teema märksõna (SEO), mis sa soovid püüda.

Unusta “teema” vs “otsingusõna” (keyword) – hetkel on peamine teema ja vajadus saada teema kätte mitte konkreetne “sõna”. Seega, kui hetkel oleks tegemist one-pages lehega siis ma ei tohiks mõelda ainult “SEO turunduse” peale vaid ma peaksin suuremalt mõtlema- “online turundus” või isegi “turundus”

Teema püstitus

Pea meeles, kuidas ja milliseid sõnu ja millises variatsioonis inimesed neid kasutavad. Õuna võib öelda erinevalt, kartulit samamoodi. Siinkohal väike tähelepanek, ühel veebilehel oli e-poes broiler müügil ja inimesed seda ei ostnud. Lähemal uurimisel selgus, et otsitakse kanaliha. Järeldus?

Kes on otsija/kasutaja/klient

Mõistad milline on su klient/kasutaja/otsija oskad paremini siduda seda lehte inimesega. Muidu oskad kasutada http://www.google.ee-t aga nüüd mõtled, et mis kirjutama peab. Kasuta erinevaid variatsioone ja võimalusi. Kuid väldi konkurentide dubleerimist. 

Inimesel peab olema võimalik tervet sisu kiiresti hoomata ja kui on võrdlus (alati on võrdlus) siis jälgi seda. Näiteks, ma ise mingi hetk mõtlesin soetada uue MacBooki, läksin interneti aga seal polnud seda infot mis ütleks, mis on see parim. Ma ei pea end lolliks aga ma ei viitsinud detailidesse laskuda, kuna mulle ei tehtud selgeks – mis on kahe Maci vahel, siis lahkusin. Oleks olnud sellel lehel üks ainukene Mac. Ma oleks selle kohe ära ostnud. Ehk pane end kliendi kingadesse ja vaata, mõtle!

Kombinatsioonid ja volüüm

Kasutasin sõna “arvuti” ja tulemus olemas. Mis on see teema ja kuidas kasutatakse. Kuid sul on vaja jõuda esimesele lehele. 

Vaadates sõna puksiirabi tuleb kohe välja, kus piirkonnas otsitakse kõige rohkem infot. (Need näited pole otseselt seotud one-pages SEO-ga, kuna neil kõigil on rohkem kui üks leht kodulehel)

Volüüm millest alates, peaks vaatama? Eks, see sõltub erinevatest asjadest ning sa pead teadma ise millised on sünonüümid ja millised on rohkem otsitavad. Kui pole teadlik kasuta erinevaid võimalusi näiteks Google Trend: https://trends.google.com/trends/?geo=US 

Vaadates top 9-t leiame, et siin on ilmselgelt näha kes tõuseb esile ja miks. Lehed kasutavad kuni 12 erinevat märksõna oma tekstis. Keskmine on nii kõva 7. Seega et esimeseks saada oma lehega pole vaja palju vaeva näha. Teades seda, et tegelikult Google ise ka ütleb, et top 3 esimest otsingut saavad ühe palju tähelepanu (see on natukene vaieldav aga ütleme, et see on nii)

SERP analüüs esimesel lehel

Seotud märksõnad on järgmised, seega kui suudetakse ära kasutada neist näiteks 7 on ka iseenesest hea.

Seotud sõnad

Kogu kokku peamised teemad millest sa pead kirjutama (näiteks: küsimused-vastused, KKK jms)

Pea meeles, et tekst oleks jaotatud erinevalt ning kasutades järgmist näidet. < H1/-/H3 > tähendab pealkirja. Tekst lõigus on maksimaalselt ~250 sõna. Pikad laused on kahjulikud. Kirjuta lihtsalt ja löövalt.

  • H1
  • text 
  • H2
  • text
  • H3
  • Text

Mõistagi, et kui sa kasutad ühte ja sama asja kogu aeg- tekib tunne, et leierdad. Kuid see on hea (kindlasti ära kirjuta üht-ja-sama-sõna 100 korda, see on kohe kindlasti halb)

Või kirjutage lihtsalt Google otsingusse ikoonita aknasse enda märksõnu (ükshaaval) ja vaata, mida pakutakse. Tee märkmeid ning kasuta neid samamoodi ära.

Less is more? 

Kõik tahavad olla topis iga-märksõnaga. Aga mõtle… Kui mingi märksõna ei hakka tootma sulle liiklust siis oled jälle miinus nimekirjas. Google pole loll, vaid sina. Pea piire märksõnadega ning kui sa ei suuda kasutada üht või teist sõna enda lehel ära pressi seda sinna sisse.

Maksimaalne ülempiir 

Üks hea näide, kuidas kirjutada teksti kodulehele on kasutada selleks Wordi või muud programmi või mis sul hetkel käepäralt on. Piisab, kui sa jääd ühe lehe piires kuni 5000 sõna hulka. See kindlasti ei tähenda seda, et kui sa oled 2304 sõna juures siis peaks juurde sogama. Jää sinna, ja hakka korrigeerima

Kasuta Yoast SEO (pro-d) (WordPressis)

Kuna ma ise kasutan WordPressi ning putitan enda lehte igapäevaselt Youastiga. Miks siis sina seda ei kasuta. Ta näitab sulle kohe ära millised on sinu puhul kõige enam kasutatud märksõnad. Kasuta sulle antud võimalusi

Nüüd hakka kirjutama sisu.

  • Võta kirjutamiseks kindlasti aega.
  • Mõtle hoolikalt läbi milline see püramiid välja peab nägema. 
  • Millised on kajastatavad teemad.
  • 9 korda mõõda 1 kord lõika. Ehk ära tee järeldusi kohe- süsteem uuendab end “aeglaselt” erinevad märksõnad ja tähendused hakkavad tööle erinevalt. 
  • Esmalt sa kirjutad algoritmile ja siis sa kirjutad inimesele. Kõik mäletavad põhikooli matemaatika eksamit. Ma olin matemaatikas tugev, kuid see pinge, et kas ma nüüd liidan või võtan kolmnurgast ruutjuure. Sul on valem ees, kasuta seda. Kui valemit õigesti kasutada, siis saab ka inimene aru.
  • Pea meeles, et Google otsingumootor ei oska veel nii hästi eesti keelt.

Kindlasti on one-pages lehte raske optimeerida, see pole võimatu vaid ajakulukas. Eriti veel, kui oled algaja sellel alal ja tahad kohe häid tulemusi.