Mis ma tegelikult Rootsis tegin

Mis ma tegelikult Rootsis tegin

Mis ma tegelikult Rootsis tegin 1200 628 ITSERKKI

Rootsi olen sattunud kolm korda, esimene kord nagu kõigil Tallinki laevaga ja suhteliselt “mälestuste” rohke vabaaja sisustamine. Millele järgneb kodus nelja seina vahel erinevat sorti võõrutusnähtuste leevendamine.

Järgnevad kaks korda olen veetnud messidel ja õppinud tundma kohalikke läbi müügitöö ja suhtluse. Sealt olen saanud super hea kogemuse ja võimaluse näha, kuidas rootslased messil end majandavad ja mida nad kõik sealt kokku ostavad. Võrreldes eestlastega on rootslased väga konservatiivsed ja oma tarbimisega väga loodussõbralikud. Ei korja igat voldikut ega kinki kaasa.  

Hotell ja töö(stiil)

Maja oli väga hubane, kus uksest sisse astudes tundus, et asume umbes 30 toaga hotellis. Lähemal seiklemisel sai selgeks, et majutusasutusel on rohkem kui 100 tuba. Koos väikse ning hubase sauna ja basseiniga.

Saun on alati mõnus ja nagu heast kohvist ei ütle ma ka saunale ei! Sai seal konte soojendatud rohkem, kui ühe korra. Basseini ma oma varbaid likku ei viinud, kuna see oli rohkem laste okupeeritud ning mulle aitas sellest, kui sauna kerisele külma vett kallati. Kallis inimene! Kerisele visatakse kuuma vett!

Hotellituba oli mõnus, minimaalne ja voodid pehmed! Patju ja telke oli seal nii palju, et ma ei osanud öösel magadagi… Hommikul ärkasin üles nii, et voodis olin mina ja paljad padjad/tekid. Ma ei kujuta ette, mis kamasutra seal voodis käis- aga nii osav ma olin, et voodipesu oli maha võetud.


Hommiku- ja õhtubuffee

Rootslane on täpselt samasugune nagu mina- võileivausku! Mulle meeldib teha hommikuti peekoni-juustu-(prae)muna-võileiba. Minu kahjuks hotellis polnud praemuna, kuid kõik eeldus heale ja huvitavale hommikueinele – 100%.

Üks hommik, kus ma võisin teha kerge hilinemise tööle, sai hotellist haaratud ingveri shot. Kui keegi ei tea, mis see võiks olla, siis see on maitselt nagu ingveritee, kus on kilo ingverit leos ja mis on külmkapis seisnud üle öö. Ega ma palju mõelnud, vaid võtsin shoti põhjani (nagu kombeks on- põhjani). Nali, mis peale seda järgnes oli üpris humoorikas- Ma ei osanud oodata sellist maitset. Paugu pealt pühitud uni, teiseks kõik olemasolevad kortsud ja närvid olid automaatselt sirgeks tõmmatud. Maitse oli huvitavalt vänge ja ootamatu. Kes pole proovinud, see ka ei tea millest on jäädud.

Õhtusöögi huvitavaim toiduelamus oli ahjukartulid rosmariiniga. Ausalt mega maitsev ja lihtne! Peaks kodus ka proovima kartul-õli-rosmariin-ahju ja voilaa.Väikelinnade tipp – Umeå 

Pole kunagi nii rahulikku linna näinud. Puhas, viisakas ja NEED rõdud! Kuidas on võimalik oma kuradi rõdu, nii stiilipuhtalt ja korralikult ära majandada, et see ka apetiitne välja näeks. Igapäev, kui messile kõndisin vaatasin ja imetlesin. Inimesed magavad, elavad ja joovad oma hommiku kohvi seal.

Rootsi on vist üldiselt riik, kus kõik on jalgratta haiged. Kõik sõidavad rattaga ja mingi osa inimestest kellel jalgratast pole jooksevad lihtsalt sihitult ringi. Tegelikult, kõik rootslased harrastavad sporti- keegi ei joo ja suitseta. Vähemalt ei tehta seda avalikult nagu Eestis.

Kindlasti peab mainima, et Rootsis olles jõin ma palju kohvi (ka coca-colat), kuna see oli ausalt maitsev ja mul on ausalt siiber sellest monopolist, mis Eestis toimub ühe tootja poolt. Noo ei maitse 100% arabica ega see hapu maitse… Kohv, mis seal hinge alla sai tõmmatud oli kohe elamus ja puhas nauding.

Stora Nolia Mess

Messi on väga suur! Mis oli segu kõigest-kõigist- võis leida reise, turvafirmasid, Viasati, traktoreid. Mitte kedagi ei jäetud välja. Seega ei saanud mina ka end tagasi hoida ning asusin proovima autosid, oliive, vorste, tehnikat… Sai isegi kosmoselaeva laadses massaaži toolis oldud- see oli elamus. 

Rootslane on ikka mugav inimene ja samas ülilahke

Rootslane on väga huvitav inimene- ei soovi midagi tasuta, ega osta üleliigselt asju kokku. Messil oli suhteliselt huvitav olukord, kui iga teine vastus oli- ei soovi, pole huvi ja mis iganes. Asja juures kõige lahedam ja üllatav oli, et inimesed naeratavad ja ütlevad lahkel toonil ei. Sellel vastusel pole mitte midagi negatiivset, vaid vastupidi iga ei vastus andis rohkem positiivset emotsiooni, kui kuskil mujal. Kuulavad sind ilusti ära ning lõpus tänavad sind informatsiooni eest ja see järel lähevad oma tegemiste juurde tagasi.

Sattusime ühel vabal õhtul linnapeale jalutama, kus oli ka väike kontsert. Kõigil olid kaasas isiklikud toolid, matid, pleedid ja piknikukorvid. Hämmastav vaadata, kuidas pilvise ilmaga kõik naudivad klassikalist muusikat ning tunnevad rõõmu lihtsatest asjadest.

Suheldes messil ja linnapeal inimestega on super mõnus tunda alati end teretulnult. Olenemata sellest, et ma oskan öe lda rootsi keeles peaaegu ainult kolme lauset. Sain hakkama alati inglise keeles. Inimesed ei vaadanud kunagi viltu, kui ma neid alguses kõnetasin rootsi keeles ning peale seda läksin koheselt muu keele peale. See tundus nii loomulik ja lahe- kõik rääkisid puhtalt inglise keeles! Olenemata sellest, et soov oli neile midagi müüa/pakkuda. Eestis ringi käies ei saa teatud piirkondades isegi eesti keelega hakkama, rääkimata muudest keeltest.  

Toiduelamused siit ja sealt

Endiselt pean tõdema, et Tai toit on üleüldse parim. Jumaldan neid vürtse ja Taimaa maitseid. Lisaks kohalikule õlule, mis on alati hea valik on oma maitselt pehme ja ei ole käärinud leiva maitset.

 

IKEA

Sisustuspoed on alati olnud mõnusad, kuna korteriremont on viimased 3 aastat seisnud ja pole ideede puudulikkuse tõttu kuskile edasi liikuda. Ideid, mis sealt võib saada on küll häid aga, kas see pooleldi tühi kirjutuslaud on oma hinda väärt. Kestab juu ainult ühe aasta ja kui vaas lauale kukub on laud lihtsalt katki.

Samas sai sealt kaasa haaratud läpaka alus, millel olen ma silma peal hoidnud juba aastaid. Internetist tellida pole mõtet, kuna samalaadsed tooted maksavad umbes 40€ ja seal sai selle kätte 5€-ga. 

Rootsi reis oli kiire, pikad päevad messil ning peale seda eriti jõudu ei ole. Tahaks nagu linnapeal ka jalutada, aga kui sa oled terve päeva aktiivset müügi teinud- ei mõtle muule kui ühele heale voodile. 

Instagrami story highlight-is on leitav minu Rootsi reis. www.instagram.com/itserkki