Lõuna Tai ehk kaks turisti Songkhlas

Lõuna Tai ehk kaks turisti Songkhlas

Lõuna Tai ehk kaks turisti Songkhlas 1200 628 ITSERKKI

Naljatan, et miks valida piirkond kuhu sõitmine võtab aega 36 tundi, kuhu kuulub 3 lendu, 10 tundi lennujaamades istumist ja lõpuks tunnike autosõitu. Piirkond, mis tundub rohkem Malaisia, kui Tai… Mu sõpradest pole selles linnas keegi käinud, ega pole isegi mõelnud- davai poisid Lõuna Taisse. Lisaks reisipaketi sisse kuulub: magamatus, nälg ja see pesemata inimese lõhn. Mis on ühte pidi kindlasti säästmise üks võimalus. Usinad kratsivad laisad pesevad. Pole just sedasorti inimene, kes läheb lennujaamas toaletti ja hakkab pesema: kaenlaaugud, jalad ja mis veel….

Asukoht

Asukoha raskusest saime aru siis, kui me olime Bangkokis lennujaamas. Jäänud on üks lennuk ja ~3 tundi ootamist, 1,5 tundi lennukiga ja viimaks sa pole ikka kohal. Pead leidma endale transfeeri, et too viiks sind hotelli, mis asub täpselt 60 minuti kaugusel lennujaamast.
Linn on Eesti mõistes nagu Võru. Vaikne, külalislahke ja turistide poolest ei saa just priisata. Ainukesed, kes turistide alla kvalifitseerusid olime meie kakas. Ülejäänud kellega me seal kohtusime olid justkui pärit Euroopas aga tegid Songhladis tööd. Kes oli naftakuningas, kes lihtsalt ehitas oma hotelli ja tuli siia puhkama. Nii see ka oli. Kohati oli tunne, et inimesed kellega seal väikese pudeli kõrvale juttu ajasid olid nagu Ameerika rikaste tabelist välja kukkunud. Samas…Olid kõik inimesed ja lihtsad. Keegi ei olnud uhke ega hiilanud oma välimuse poolest ega omanud kullast hambaid.

SISELEND

Mõistan, et Thai Smile on võtnud südameasjaks päästa maailm plastikukasutamisest. Topsid, kotid ja salvakad olid taaskasutatavast paberist tehtud. Mega lahe ja nad kohe panid endale selle eest mitmeid medaleid. Kõik oli ka otseloomulikult inimestele nähtavas kohast- kinkekott, topsid, salvakad jms.
Isiklikult soovitan Bangkok lennufirmat (Bangkok Airways). Selleks, et saada endale parem teenindus, pääse puhkealale ja tasuta kiiremale wifile. Üldiselt Tais ringi lendamiseks kasutada võimalusel Bangkoki Airwaysi, pärast mitmeid kordi lendamist erinevate ja teiste lennufirmadega. Oleme aru saanud, et reis just nendega on kõige mugavam.
Eestlasele meeldivad juu tasuta asjad- enne lendu saad ka kõhu täis süüa. Seal kindlasti ei pakuta veiseliha ja ahjus praetud kartulast. Vaid kerge eine koos tee, kohvi ja limonaadiga on ikka etem.

AINULT 1 NÄDAL

Kogemus on näidanud, et kui me oleme ühes piirkonnas rohkem, kui ühe nädala hakkab meil viiendal päeval igav. Nii ka see kord! Puhkus ei ole kunagi aega oleskleda ja magamine on nõrkadele. Oleme agarad ja äratus on iga hommik täpselt kell 9- pessu-sõõma-ja-ulkuma.
Ma pole kunagi olnud nii õnnelik ühe otsuse peale, kui otsus olla siin ainult 1 nädal. Kindlasti mitte, et piirkond on igav vaid, me oleme saanud oma kohustuslikud ringid ära teha.

HOTELL

Valikut üldiselt ei olnud ega ka kohapeal ringi jalutades ei leidnud kõige paremat lahendust oma majutus probleemile. Mitte, et mul puudus hotell, kus magada ja pesta. Hotelle piirkonnas praktiliselt pole, kui on siis garanteerin teile kindlasti rotid ja üli-suured tarakanid.
Hotell, mille me valisime oli Montana Hotel (google link või koduleht). Teine valikust, mida ma oleks valinud, oli kõigest kuus kuud vanem A List Hotel (google link). Juttude põhjal on Montana nats ja tsipa kvaliteetsem. Iga õhtused jalutused näitasid, et List Hotellis ei olnud nii palju inimesi. Montana Hotell oli peaaegu iga päev keegi ööbimas.

Turistikas…

Enamus inimesi, keda me linna peal nägime olid juba kõik kohalikud majutusvõimalused ära proovinud ning on jäänud just selle hotelli kliendiks.
Hotelli suurim miinus on see, et neil ei ole oma basseini, kus oleks võimalik jalad likku panna. Samas on hotellis viimaseil korrusel võimalus minna oma kaltsudega päevitama. Ma isegi oli korra seal paljas. 
Hotell oli 7 korruseline ja me majutusime parasjagu 703 toas. Kohapeal avastasime et just toad mis olid korrusel esimesed – nurga pealsed toad. neil olid 90 kraadine vaade aknast. Ehk kaks seina olid klaasist (ja nii alates 4st korrusest). See oleks olnud mega kui ma oleks teadnud, et selline võimalus on olemas.
Tuba oli suur, voodi mõnusalt kivi-kõva, teler koos kohaliku mulaga ja vannituba duššiga. Ühesõnaga tuba oli mõnus, kõik mida vajasid toas oli! Ahh jaa, mis meid mõlemat üllatas oli köögi nurk koos kapslite ja kohvimasinaga. Kuigi administraatorite juures sai ka kohvi juua (tasuta) siis me seda kasutasime ainult ühe korra.
Hotelli kollektiiv tegi tohutult tööd, selle nimel, et inimesel oleks mugav nende juures ööbida. Hotellis rääkis meiega kaks inimest inglise keeles ja meile sellest piisas. Isegi kui me bookisime nende juures terveks päevaks auto koos juhi ja tõlgiga maksime kogu selle teenuse eest 2500 bathi. Mul endale jäi mulje, et nad ise maksavad sellega meile peale. Tavaliselt maksab Tais privaattakso 600 bathi/tund. Sõltumata, kas auto sõidab või liigub ning see ei sisalda sissepääsu vaatamisväärsustesse. Kõik on eraldi taksiga.

VAATAMISVÄÄRSUSED

Kohti, mida me külastasime oli kindlasti rohkem kui see, mis ma siia üles panin. Seal on erinevaid söögikohti, vaatamisväärsuseid jms. Kõik, mis tasus üles tähendada ning mida peab kindlasti katsuma ja vaatama.
Linki võite jagada julgelt ka sõpradele! Kui pole käinud seal siis kindlasti soovitan minna vaadata, ka see piirkond üle!
Vaata ja salvesta kaust endale: https://goo.gl/maps/6BbYAb3C2YrkSfuSA

HEA TEADA, KUI LÄHED KA SONGHLADI

 • Transfeer Lennujaam- Hotell maksab 500 bathi (pole mõtet odavaaks kaubelda)
  • tellida võid võid Hat Yai-st kohapeal või kirjutada hotelli. Oleks ma teadnud, et selline asi on olemas oleks kasutanud ka hotelli oma.
  • Grab oli ~800 Bathi.
  • Aega palju ja otsid elamusi- Bussiga oleks saanud ehk 100bathiga.
 • Jalgratas on alati parim lahendus, kuna seal suht taksoga sõitmine ja tuk-tuk on mõtetu. Vurad ainult mõõda.
 • Takso=Grab https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grabtaxi.passenger&hl=en
 • Hotellis päevane trip on 2500€ (mis on okei hind)
  • Üks suund on 500 bathi tahad saada näiteks hotellist Hat Yai-sse,
   • Sama on Hat Yai-st tagasi hotelli 500 bathi
 • Juuksur maksab 70 bathi
 • Lõunad maksid meil kahele 105-550 bathini.

VIDEO

PS. Mai english iz not tat bad 😀 ty.

PILDID

KOKKUVÕTE

Piirkond on ise väike ja sobib ideaalselt inimesele, kellele meeldib jalutada, nautida linna ja looduse sümbioosi. Tai hooaeg algab umbes detsembris ja lõppeb märtsi alguses. Millest tulenevalt on meri väga lainetes ning ujuda otseselt meres ei saa.
Pole saanud kunagi ühesugust Phat taid, seega toit on igal pool erinev ja alati maitsev. Ei tasu minna otsima 5 tärnilisi restorani elamusi- neid seal pole. Mul on mega kurb meel sellepärast, et meil jäi päikeseloojanguga date ära. Link Facebooki https://www.facebook.com/Sea-Bass-Bar-Restaurant-1460282010952282/ kui peaksite sattuma sinna kindlasti soovitan minna proovima. Kui ma õigesti mäletan oli hind 800 bathi.
KASULIKUD LINGID
Takso app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grabtaxi.passenger&hl=en
Vabaaeg: https://goo.gl/maps/6BbYAb3C2YrkSfuSA
Ööbimine: http://www.montanahotelsongkhla.com/ Kindlasti tellige otse!
Instagram Story: https://www.instagram.com/stories/highlights/17875732465489870/
#NOTSPONSORED