Kaklus kaasatuse üle ehk kes suudab oma lollusega rohkem üllatada?

Kaklus kaasatuse üle ehk kes suudab oma lollusega rohkem üllatada?

Kaklus kaasatuse üle ehk kes suudab oma lollusega rohkem üllatada? 800 419 ITSERKKI

Tihti kohtan postituste juures, et teavitatud spammist, on peidetud ja eemaldatud meeldimine. Facebookis on tohutud palju müüki, rämpsu ja muud jama, mida tegelikult inimesed näha ei soovi. Veel enam on postitusi, mis tegelikult on Facebookis ametlikult keelatud.

Tihti kohtan oma uudisvoos postitusi, mis haaravad minu tähelepanu just sellega, et mida kõike võib valesti teha- või siis õigesti. Otseloomulikult sõltub see sellest, millisest nurgast sa vaatad reeglid vs kaasatus.

Facebooki enda seisukoht on selline, et inimest ei tohi sundida tagima sõpru, jagama postitust enda uudisvoos ega paluda panna antud postitusele like. Päevas näen selliseid postitusi üks-kaks korda, kus suuremad firmad ja ettevõtted kasutavad selliseid asju ära.

Energiaamps on keelatud

Taktika on selles, et kes suudab kaasata rohkem inimesi, kommentaare ja jagamisi on alati võitnud parem kaasatuse=energia postituse kuvamiseks. Eesti keeles on asi niivõrd lihtne, et süsteem ei oska lugeda ega saa aru mida täpsemalt postitus sisaldab ning sellest tulenevalt on Eestis ka sellised asjad võimalikud. Kirjutades, näiteks inglise keeles on postitus kohe jälgitav ning ei saa enam nii palju kaasatust kui varem.

Sellised postitusi tehes on võimalik võltsida kaasatust ja mängida algoritmiga. Eesti keel ei ole hetkel nii arenenud Facebookis (ka Instagrammis), kuid olen aru saanud, et see paraneb ja loodetavasti pannakse see tsirkus ka Eestis kinni.

Teisisõnu on võimalik postituse kaasatust parandada mitmel viisil

  • Kommenteerides seda sisutihedalt ning kasutades mõndasid smile (tänapäeval ei ole hea kommenteerida ainult kolme sõnaga)
  • Jagades postitust
  • Avades postitusel olevaid linke
  • Liikudes postituse pealt edasi fännilehele

Lisan mõned viimased näited, mis minule silma on jäänud ning mida tegelikult ei tohi teha. Hetkel on luubi all ainult Facebookis silma jäänud postitused, kuid samad reeglid kehtivad ka Instagrammis.

Pole ainukene näide..

Facebookis on mitmeid lehti, kus on teemaks “tag a friend pla pla pla”. Üks neist on koguni ~60 000 jälgijaskonnaga. Number suur ja võtab iga väiksema lehe jalust värisema. Tag a Friend offical tagthatfriendofficial.

Viimase 17 postituse andmed on näha tabelist ning mõelge, kas te soovite olla täpselt samasugused. Postitus ei jõua kuskile, kuigi iseenesest on ju toode hea, endale meeldib ja naabri kassile ka.

 MeeldibKommentaarJagamine
 1310
 2640
 4920
 101878
 651253
 1182104
 441390
 2925377
 831745
 2310
 932844
 2054017
 1764723
 1366106
 921
 743686
 1511217
Keskmine982084

Vaadates 2018 aasta ühte postitust on näha, et numbrid on kordades suuremad: 1 300, 5 400 ja 138 (like, comment, share). Selle postituse kaasatus on umbes 11% võrreldes sellega, mis hetkel 17 postituse keskmine on 0,515% on aastane langus trastiline.

Küsid, milline on ideaalne jagamismäng- seda pole! Paludes inimesel midagi teha, on see kohe keelatud. Inimene peab ise otsustama ja talle ei tohi öelda ette mida ta tegema peab. Seega don’t do it!

Iga postituse alguses mõtle, mida sa sinna kirjutad ning kuidas. Iga liigutus mida sa palud teha inimesel enda lehel võib olla sammuke lähemale sinu ideaalse fanpage/konto sulgemiseni. Eestis ringleb jutt, kus on pidanud uuesti alustama 3 firmat. Seega alati soovitan reportida, teen seda ka ise! Muidu oleks olnud ainult kahe firma uuesti alustama aga mõtlen, et kaks ei jää ilma kolmandata ning tulistasin!