Influencerite valelik mina ehk kogu süü Promoty-l?

Influencerite valelik mina ehk kogu süü Promoty-l?

Influencerite valelik mina ehk kogu süü Promoty-l? 1200 628 ITSERKKI

Alustan teemat “aitäh” ütlemisega ja suure tänuavaldusega. Ma tänan kõiki, kes elasid kaasa, lugesid ja avaldasid influencerite valelik mina postituse. Lisaks, viimane aitäh läheb looraxo-i videole, kus sain aru, et pean end kokku võtma ja kirjutama viimase arvamuse selle kohta, mida ma olen ka ennem välja öelnud. Enne seda, kui ma Looraxo videot nägin mõtlesin, et mida kõike teha selle informatsiooniga- anda edasi ajakirjanikule ja las nad uurivad – kuid nüüd: “Figuski, until to end
Teema plahvatas nagu pomm, mis korraga tundus Tšornobõli katastroofi suurune. Üks hetk oli uudist korraga lugemas 200 inimest (nii õhtuni välja) -ma vaatasin ja õppisin. Olles õnnelik, et teema on vajalik ning nägin, kuidas inimesed haarasid teemast kinni. Samas leidus inimesi, kes arvavad siiani, et teema kajastus on absurdne ja selle vajalikkuse mõte on puudulik.
Kokku vastasid küsimustele (mis oli peidetud loo keskele) 473 inimest. Kelle seas olid algajad, erinevad loomad, kui ka blogijad ning turundajad. Paljud kirjutasid, et on tähele pannud täpselt sama tegevusmalli. Kuid keegi ei mõelnud selle peale, et see nii massiline on. Lisaks Paljud ütlesid, et kui teemast ei tea midagi (ka turundusest) siis väga raske on teksti hoomata.

Suunamudijate valelik mina küsimustik

Suunamudijate valelik mina küsimustik

0,2% vastanutest oli ettevõtjad ning nende arvates oli teema väga oluline ning nägid ilmselgelt probleemi. Lisaks andsid mõista, et kogu “see” käitumine on taunitav. Märkimisväärne oli ka see, et teemat luges üks politseinik.

Blogija

Hea, et selle teema avalikuks tõid.

Turundaja

Ei leia selles midagi halba kuna kui engagement tõuseb siis ka postitust näevad rohkem inimesi. Ettevõttele ainult plussid 🙂

Turundaja

Avalik saladus-promotly inimeste-aksdeemia lõpetsnud. On koguaeg kari kes kommebteerivad- samad inimesed kellega päriselt ei suhelda

Muu

Ei mõjuta mind otseselt, aga ettevõtete ja teiste “influencerite” suhtes ebaaus

Jälgija

Haige teema, aga olen tàhele pannud jh, et ùks grupp koguaeg uhtesid samasid vanasid likemas ja kommenteerimas

Ettevõtja

Minu arust on see influencerite poolt väga tobe käitumine

1 Suva > 5 väga tõsine I 1 Kinlasti > 5 vähe töenäoline

Teema loetatavus (esimese kolme päevaga)

Klikke (esimese kolme päevaga)

 • Facebook 9 263
 • Instagram 1 188
 • Sky.ee 936
 • Perefoorum 288
 • Telegrami chat 18 <- mis paneb mind imestama, et see teema on ikka aktuaalne
 • Slack 1 <- huvitav, kas sellest tuleb ka suurem avaldus? Kahtlen

Riigid

 • Eesti 16 672
 • Soome 422
 • US 153

Usu poolt ja saad ikka poolega petta

Peale teema avaldamist olen aru saanud, et inimesed on täpselt kaheks. Ja esindan seda poolt, kes arvavad, et kogu teema on ühe ainsa ettevõtte poolt kinni makstud ja kapsad on visatud hoopis nende aeda, kes seal osalesid. Kogu teema on aetud nii absurdseks, et ettevõtte avaldas ühe päeva jooksul kaks kinnimakstud uudist. Olen 99% kindel ja võin väita enda kogemusel, et need portaalid tasuta tööd ei tee. Avaldati uue töötaja lugu ja kuidas tuvastada kahtlase sisuga kasutajad– on lihtsalt järjekordne võimalus käed puhtaks pühkida. Lugedes seda sisu mõistan, et nüüd on hetk kus sülitatakse ettevõtete näkku kui ka suunamudijatele. Inimesed, kes kõik peavad end suunamudijaks (suuremal/vähesemal määral) ei ole oma suud lahti teinud. Milles probleem on.
Päev, mil ma avaldasin loo, läks see lugu vähemalt ühte Telegram gruppi liikuma. Lisaks visati minu link ka Slacki, ilmselt on need kolm kirjutust seotud 😉
Lugesin mõlemat uudist ning mõtlesin, et teema on nii vale ja ebaõiglane. Inimestel on ekraanitõmmised, sellest/millest nüüd väidetakse, et a) nad ei ole seda kunagi sellisel kujul mõelnud b) nad üldse ei tea mitte midagi. Postiusel on olemas täpsed ja konkreetsed reeglid. Ütlesin blogipostiuste grupis avalikult välja, et pole, pilti pole tõestust. Siin kohal on pilt ja on tõestus: “So please, mother god of nature- don’t lie!
Harja punaseks ajab see, et ei suudeta endale selgeks teha, mida nad on teinud ja kuidas nad on suhtunud tegelikult influneceritesse. Näidates välja, et kogu tegevus on seaduslik aga tegelikult on võimalus, et kõigi kasutajad lähevad kunagi kinni – 95% kindlusega. Mida siis öeldakse, kui järjest kasutajaid kukkuma hakkab- upsi Daisy, not our problem? Saadaks selle info tervelt Instagrami ja vaataks, kuidas tulekahju järjest suuremaid mõõtmeid võtab?

Lumehelbed

Kõik, kes te väidate, et te mitte midagi ei tea. Mind kutsuti sinna, ma lihtsalt tahtsin teada, kuidas ja mis loom see pod on. Ka sa mäletad, et kui sa registreerisid instagrami kasutaja pidid sa andma nõusoleku kasutajalepingule. Mäletad?

By signing up, you agree to our Terms . Learn how we collect, use and share your data in our Data Policy and how we use cookies and similar technology in our Cookies Policy .

Seal on eesti keeles välja toodud kõik, mida sa pead teadma Instagrami kasutades. Mis on lubatud, mis ei ole lubatud. Millised on normid ja kuhu abi vajamiseks pead põõrdudma.
Seega palun, lõpetame selle “minu” süüdistamise- aga mina, aga tema. AGA SINA? Iga üks vastutab enda tegude eest, mitte mina kellegi ja keegi minu vigade eest. Olen ammu öelnud seda, et kui kasutaja kinni pannakse sellepärast- im fine.  Elu läheb edasi, vähemalt minul.
Vahe märkusena võin öelda, et see grupp=pod tegutseb endiselt. Kõik nagu enne, enne seda, kui ma postituse avaldasin. Ettevõtted teevad nendega koostööd edasi. Kas see on siis okei? Mina, kes ma pole ühtegi koostööd vastu võtnud viimasel ajal ütlen, et see pole normaalne. Mille jaoks..?

Lahendus

Edastist lahendust ei ole kuskil– ainul on see, et alates 22.10.2019 töötab Promoty-s uus inimene, Anni Rahula (cheers! saluut! *le happy dance*). Kelle otseseks ametinimetuseks on Promoty-s kampaaniate kvaliteedijuhimine. Kui siin jääb arusaamatuks, kas tal on õigus võtta sõna Promoty nimel.

Ikka keegi ei vastuta?

Kas lahendus oleks selles, kui me ausalt ütleme välja, kes tegelevad sellega. Teeme avaliku “Autahvli” ja räägime avatud kaartidega- ka SINA. Boikoteerime ettevõtet, kes üldse rääkis ja hakkas reklaamima seda kui “ülimalt lahedat” võimalust (eba)seaduslikult kaasatust suurendada. Kuid nüüd eitab kõike seda?

Infomaterjal on kadunud

Vaadates, mis toimus pühapäeval, oli antud positus , mille kuvatõmmis mul siin ja kõigil seal kommentaariumis alles. Selle postituse sisu on kadunud. Lisaks on kadunud ka positus.
No photo description available.

PÄEVA NALI: Pilt on tõestus (kustutatud)

Tähelepanelikud inimesed on avastanud et too sama postitus, mida on like-nud 540 inimest. Millel on joon alla tõmmatud ja mustas tekstis kirjutatud:

<< ESIMESED SADA osalejat saavad ligipääsu ekslusiivsesse Promoty engagement gruppi.. >>

Ka ma olen millestki valesti aru saannud või olen ma lihtsalt pime? Proovisin ja otsisin seda positust igalt poolt! Mida pole seda pole- Facebookist on antud postitus kadunud. Kuid nüüd ütlen avalikult- iga postitus, mis Promoty teeb, kajastatakse online andmebaasis. Millele on targematel ligipääs ja täiesti tasuta :). Lisaks seal on sealt võimalik leida nii Rate.ee, suurimate veebilehtede kui ka Google enda areng.
Too sama postitus on välja toodud ka Instagramis, kuid tänaseks päevaks on selle sisu ka muudetud. Huvitav miks?

 1. Muudetud postituse engagement pole kunagi, sama hea kui algsel. Seega miks te üldse seda ära ei kustutanud?
 2. Ilmselt sellepärast, et posituse engagement on nii hea, et ei tasu isegi ära kustutamist- vähemalt Instagramis.


Mul tekib selline huvitav küsimus, et kes siis kirjutas selle posituse? Kes mõtles välja, et Promotyl on selline grupp? Siin on nüüd mängus sharlatanid, shamaanid, poltergeistid?
Olen ma kogu sellest teemast valesti aru saanud?
Vastuseid saad näha-> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVzFhM88EK8s5Blop4tNSQ6KhEk_Q9dyF7It8CqG-3wUaJVQ/viewanalytics 
Keegi lisas, ettevõttest lahkus Kati Jaanus. Huvitav, kas selle loo peale mida ma avaldasin?