Ikka ja jälle Tai

Ikka ja jälle Tai

Ikka ja jälle Tai 2560 1920 ITSERKKI

Paljud küsivad, miks ma ikka ja jälle Taisse tagasi lähen. Mis ma seal teen, kus ma seal käin ja miks juba 100 kord. Lend Tallinnast Taisse (sõltuvalt asukohast) on +24 tundi, et kuidas sa jõuad.

Loetlen üles 6 lihtsat põhjust, miks ma iga aasta ostan korduvalt piletid Taisse:

Lennupiletid algavad edasi-tagasi piletitega (TLL-BKK) ~450€. Olen lennanud läbi Helsingi (Finair) ja Moskva (Aeroflot/Rossiya) kaudu ning piletid, mis mulle kätte on sattunud on olnud 450€-700€ vahele. Viimasel ajal eelistan ja soovitan lennata Aeroflotiga, üli mugav, toit hea, teenindus super (räägivad ka peale vene keele inglise keelt). Kindlasti ei tasu karta Moskvat ega Hr. Puutinit, lisaks transiittsoon on viisavaba ja seni pole mul vähemalt olnud probleeme.

Kohalik elu on meile taskukohane, kuigi võrreldes mõne aastaga on valuuta kurss meie kahjuks olnud. Kohalik söömiskord maksab sõltuvalt asukohast ja eelistustest 1-3€ taldrik. Ma kunagi mõtlesin, et kui teha säästureis Taisse, siis mul oleks vaja kaasa võtta söömise peale maksimaalselt 5€/päev. See tähendaks, et pidu ja muud lõbustused jäävad ära.

Kvaliteet

Kvaliteetsed tooded otse ooekanist. Lihtsalt lummav! Krevedit, kalmaarid, humaarid, kaheksajalad, vürtsikad toidud…oeh mul juba seda kirjutades ila jooksma. Värskus ja kodumaine on seal nii hea, et kui ma kodus ostsin krevette siis tea, et see pole nii hea kui värske. Probleem pole selles, et halvasti oleks midagi aga üks asi on otse merest püütud ja teine on poolfabrikaat/külmutatud/käideldud.

Kohalikud inimesed, kes on lahked, abivalmid ja lihtsalt ülimalt aksepteerivad. Kui mõelda kohati klienditeeninduse peale, siis seal on see ülim. Tänavad ette ja taha, märkavad sind ja aitavad. Seda võiks kirjutada pikalt ja suurelt kuid lihtsalt inimesed on üli lahked!

Nüüd mõeldakse, et kus siis päike-rand-ja-mojotto on? Mu probleemiks on see, et ma ole Briti kõrgverd Iirlane ning mul on väga halvad suhted päikesega. Ma võin päikest võtta, jah lähen punaseks aga kui puhkus läbi olen ma taas lumivalguke.

Eks me tea, kuidas eestlased on üle aegade joonud ja igast pulli korraldanud. Mulle ka meeldiv vahepeal nalja teha ja end märjukesega premeerida. Nimelt, mulle meeldib tohutult õlledest Chang ja kokteilidest Mojito. Kokteilide hinnad on täiesti sõltuvad ja erinevad- oled sa keskuses, kuskil kolkas, või kõrvalises kohas. Olen Mojito eest maksnud 170 klaasi eest ja 350 kannu eest (mis sobib ca 3-4 klaasi jaoks).

Hetke tegemisi on nii palju, et ei oska öelda, millal uus Taisse reisukene tuleb. Planeeritud on piirkond, mis jääb kindlasti ookeani kõrvale. Minu jaoks on see kindlasti must have asi- Tai.