Facebook kommuunid in or out

Facebook kommuunid in or out

Facebook kommuunid in or out 800 419 ITSERKKI

Alustasin numbrite kogumist juunis 2018, kui ma hakkasin kokku lugema palju Facebookis inimesed sisu loovad, palju gruppides liikmeid on jne. Kokku on võetud kõik postitused ja kommentaarid- neid on pooleteise aasta ja kaheksa mõõtmise järgi 184 984. Mis teeb robustselt iga kuu kokku umbes 24 000 liigutust (kommentaari pluss postitust).

Kommuunid

Numbrid ei valeta ja kommuunid on endiselt in. Inimesed otsivad alternatiive just väiksematele kommuunidele, kus kaasatus ehk suurem ning võimalus olla rohkem nähtav. Perioode, kus ma andmeid olen kogunud on 8 ning olen proovinud võtta kokku numbreid üle kahe-kolme kuu.
Kommuunid, mis on jäänu alla 2500 inimese/liikme on saanud rohkem liikumisi ja uusi liikmeid, kui suuremad. Mis võib tähendada seda, et inimesed hakkavad otsima alternatiive suurematele gruppidele. Mõistes, et suuremates gruppides infotulv on kordades suurem, kui väiksemates.
Enamus liiklust, mis gruppides tuleb toodetakse naiste poolt, keda on gruppides kokku umbes 69%.
Mina ise arvan, et on aja küsimus, millal tuleb reklaamid (ads) ka gruppidesse. Mis on ilmselge, et see kunagi tuleb. Erinevate gruppide kaasatus läbi kolme aasta on olnud 16%, kuude keskmine 8% kuni 38%.

Lisainfo

Huvitav on mõelda, et olen pannud gruppidele võimalikult sarnased nimed on kõige rohkem suutnud esile tõusta Grupp 1. Mis tõuseb kaheksal mõõdetaval kuupäeval 5 korral toppi. Just sellega, kui palju tehakse seal liigutusi (kommenteerimisi ja postitusi). Grupid, mis on alguses näidanud suuremaid tegusid on hetkel justkui hääbunud- võrreldes sellega, mida kolleegid teises kommuunis korraldavad.
Samas, kui vaadata detsembris kogutud andmete põhjal üle keskmise gruppe on neid kokku ainult 11. Detsembris loodi 26 768 postitust ja kommentaari, mis on põhiliselt loodud ainult 11 kommuuni poolt on tegemist väga suure numbriga. Need 11 gruppi on kokku loonud täpselt 21 500 liigutust. Mis teeb umbes 80% liigutustest tuleb alla poolte gruppidest.
Vaadates natukene täpsemalt on 11 gruppi peale liikmeid 91 302, mis teeb 66% kogu liikmetest.
Vaadates tabelisse on võimalik näha gruppides loodud sisu- kommentaarid ja positused:

  • Rohelises kastis on märgitud punasega ainult üle keskmise tulemused .
  • Kollases kastis on märgitud punasega ainult üle keskmise dets 19 andmete põhjal.
  • Gruppide enda keskmine terve tabeli peale on 1000 liigutust kuus.


29.12.2019 lugemisel selgus, et gruppides on kokku 133 973 inimest, kellest on 68 508 inimest autentsed. Millest võib järeldada, et peaaegu iga teine inimene kuulub vähemalt kahte gruppi.
Tuues näitena, kus Eesti suurimas blogikommuunis Marimell on 5473 inimest. Kes kommenteerivad ja elavad kaasa nende igapäevastele postitustele. Samas tuues näitena et 42% inimestest, kes on tema grupis on ka minu gruppides olemas. Täpsemalt kuulub tema liikmetest minu gruppidesse 2 322 inimest.

Fun fact, kõikide andmete kogumise ja töötlemise peale läks kaks tundi.

Kõik nimed on mul salvestatud excelisse ning võimalik saada neid endale – tuleb ainult küsida. Lisaks on olemas liikmete nimekiri, kes kuuluvad Eesti suurimasse gruppi.

Vanused

Naine Mees
13-17 2.1% 1.1%
18-24 12.4% 7.5%
25-34 26.0% 11.3%
35-44 17.2% 5.9%
45-54 8.2% 2.7%
55-64 3.5% 0.9%
65+ 1.0% 0.4%

Tabelis on alati naised esimesed näiteks N 13-17 ja siis on mehed 13-17. Iga püstine kriips tähendab ühte gruppi ning on võimalik näha orjenteeruvalt gruppide liikmete vanuseid.

Kommuun või fännileht

Arvan endiselt, et kommuuniga on kaasatus kordades suurem. Isegi siis kui sa paned fannilehel see first, ei jõua nii palju informatsiooni inimeste uudisvoogu kui kommuuniga. Fännilehtede keskmine kaasatus on 10%- erinevate lehtedel on erinevad kaasatused. Võrreldes Samsungi Fannilehte on seal kaasatus väga madal. Teisalt ei oska hetkel ka paremat näidet tuua, kellel võiks olla kaasatus just fännilehel super ilus- ilma et oleks teinud viimane aeg jagamismängu.

Soovitused aastaks 2020

  • Kui sul endiselt ei ole oma jälgijatele pakkuda kommuuni, siis viimane aeg oleks see 2020 realiseerida.
  • Kasuta olemasolevaid gruppe kus luua sisu (ka minu oma).
  • Rohkem pehmet sisu, kedagi ei huvita sinu müügikuulutused.

Minu arvamus

Seega, millal viimati kasutasid kommuune brändi reklaamimiseks? Leiad, et see pole Teie ettevõttega seotud- aga siiani ostate Delfist ja Õhtulehelt reklaami veebilehele, mille tulemusena tuleb kodulehele ainult 2 inimest. Kellest üks on su naaber Malle ja teine elukaaslane. Kindlasti keegi kasutab veel agentuuri selleks, et tellida üüber kallist bännerreklaami, kui saaks kasutada poole soodsamaid võimalusi- tellides ise ja otse inimeselt.
Tunned huvi, mis hind on nädalsel kampaanial? Ei tea kuidas küsida või mida pakkuda, kasuta alljärgnevat vormi ning võta ühendust. Olen kindlasti abiks visuaali vormistamisel ning kui endal kujundajat käepäralt pole võin selle ise paika panna.