Facebook fanpage-d ja grupid

Facebook fanpage-d ja grupid

Facebook fanpage-d ja grupid 1200 628 ITSERKKI

Aastate jooksul on Facebooki grupid saanud häid ja halbu uuendusi, mõned on hakanud tööle, kuid teine osa jällegi mitte. Hetkel toon mõningad punktid välja, mida Facebook lubab teha.

Grupi nimi

Kunagi sai muuta iga päev grupi nime, tänasel päeval on see võimalik ainult iga 28 päeva järel (ehk kuus korra). Muutes grupi nime läks kõigile inimestele teavitus, mis andis pinnitud postitusele suurepärase võimaluse hiilgamiseks.

Gruppide liigitamine

Erinevaid liike on aegade jooksul olnud kuni 10, kuid hetkel on Facebook jäänud pidama neljale suuremale grupile- tavaline, müük, mängimine, sotsiaalne õpe.

Oled teadlik, millisel grupil on kaasatus kõige suurem? Sõltub ikka sellest, milline on sinu grupi eesmärk. Kui sa oled Swedbank, siis kindlasti sobib Social learning. Ka Marimell.eu grupp on hästi välja kukkunud. Kuid, kas sa oled mõelnud, milline grupp kõige parem kaasatuse loomiseks on? Kuna enamus minu hallatavatest gruppidest on ostu-müügi peale suunatud, siis olen suhteliselt palju kogenud ja uurinud. Kaasatust, mida inimesed saavad luua/toota on kõige suurem General-is.

Kuna, kui hakata mõtlema, siis seal pole suuri piiranguid ning kui kommenteeritakse a’la “üles/up” siis postitus läheb automaatselt üles. Sama nali aga Buy and sell grupis ei kehti. Selleks peab peab natukene pikemalt ja ehk ka sidusamalt kommenteerima. Olen tähele pannud, et Facebook on grupide osas väga targaks saanud.

Badges

Näitab ainult seda, kui aktiivne kirjutaja ja postitaja sa oled. Muudel juhtudel ei märgitus grupile mitte midagi. Mingi hetk peaks tulema ka gruppidesse võimalus postitada ainult Top Fan-dele.

Lisaks, kui administreerid gruppi või gruppe, siis võiksid mõelda järgnevale:

  • Kas sa oled oma Fanpage ära linkinud
  • Kas grupid on omavahel lingitud (recommendations ja membership pre-approval) • Milline grupi tüüp sulle kõige paremini töötab
  • Korralik kaanepilt – kui kellelegi on vaja lihtsat põhja, millele ehitada kaanepilt, siis vaata siin – siit
  • Häid covereid on võimalik teha ka canva.com-is, kui ei ole PS-ga sõber.
Järgnevalt võtan kokku postitamise mobiilis ja kuidas see võib lihtsustada postituse kaasatust- siin kohal siiski rohkem reach-i.
  • Postita rohkem telefonist, kuna siis on võimalus jagada infot mugavalt gruppidesse, kuhu oma fanpage linkinud (ka liitunud*) oled. Lisaliigutusi ei pea tegema ja saad korraga mitmesse gruppi postitada.
  • Allolevassse tabelisse panin kõik grupid, kus ma olen boss. Lisainfoks, et gruppide kaasatus on 25% ning inimesi tuleb iga kuu umbes 1-4% juurde. Kes soovib koostööd teha, let me know. Kõike on võimalik teha, kuid kas mul on jõudu ja jaksu, see on teine asi.

Grupid

Allolevassse tabelisse panin kõik grupid, kus ma olen boss. Lisainfoks, et gruppide kaasatus on 25% ning inimesi tuleb iga kuu umbes 1-4% juurde. Kes soovib koostööd teha, let me know. Kõike on võimalik teha, kuid kas mul on jõudu ja jaksu, see on teine asi.

H&M riided kogupereleClosed13 398
Lääne-Virumaa ostan müün vahetan ja annanClosed4 980
Jõgevamaa ostan & müünClosed6 914
Ostan & müün RakveresPublic1 235
Kuulutaja! Osta, müü ja vahetaClosed1 452
Ost Müük – Kuressaare-SaaremaaClosed4 984
Viljandimaa Turg OSTAN MÜÜN vahetanClosed3 369
VõrukadClosed2 778
Tartu-Türi (Paide)-TartuPublic1 385
Telefonid Tahvlid Läpakad Arvutid ja TV!Public12 805
SOOME FIN O/M/V/A – SUOMI ostetaan/myydClosed5 393
Ostan Müün Vahetan EestimaaClosed3 164
Ostan Müün Annan EestisClosed4 868
Ostan / Müün / Vahetan / AnnanClosed8 507
Edukas Müügiturg EestisPublic4 216
Ost & müük EestisClosed2 567
Mööbel Pärnus ost/müük/tasutaPublic2 540
Lõuna-Eesti OST ja MÜÜKPublic6 018
Lõuna-Eesti MÖÖBEL & KODUKAUPPublic9 258
iPhone kasutajadPublic2 287
Eesti Instagrami TutvusedClosed1 310
Ausalt müüma ja targalt ostma.Closed1 467
Kokku104 895
Keskmine 4 768

Hea või halb

Üks miinus gruppide puhul on see, et neid ei ole võimalik liita. Liitmisega oleks võimalik kokku panna samalaadsed grupid ning ei oleks nende majandamisega probleeme. Fun fact: kui korraga muuta kõigil 22 grupil kaanepilti võin garanteerida, et saavutad endale nädalaks shadow ban-i ning see poleks esimene kord.

Lisaks mainin ära, et kui vaadata üldiselt fanpage vs group fanpage, siis gruppides on kaasatus kordi suurem. Seda kinnitavad ka suuremad platvormid, mis pakuvad erinevaid statistikaid (www.dreamgrow.com ja www.hootsuite.com). Alguses ma kahtlesin, et miks peaks olema ühel ettevõttel oma grupp. Kuid, hetkel olen ma veendunud, et parema kaasatuse tagamiseks on grupp ainult hea kui halb.