Eestlane ja tema Internet

Eestlane ja tema Internet

Eestlane ja tema Internet 1200 628 ITSERKKI

Pole seni leidnud inimest, kes ütleks mulle, et reisimise ajal ei ole Internetti vaja. Isegi Euroopa Liit on nüüd kehtestanud erinevad direktiivid ja seadused mobiilsideteenuste pakkujatele- paketi sees peaks olema mingil määral EU netti. Mis on iseenesest mega super ja mugav! Isegi täna on võimalus majutusasutusi valida ja sorteerida tasuta WiFi järgi.
Peab mainima, et olemasolevate firmade vahel, kes meil Eestis kõik on- nende Interneti teenuse kasutamine on üli kallis. Kui vaadata näiteks Telia poolt pakutavat Interneti teenust Tais on 1 GB hind 30€ samas koha peal on võimalik osta endale Dtac-ist turistipakett mille hind on 599bath (umbes 16€) mille eest saad 6 GB netti maks kiirusega.
Alati olen eelistanud koha peal Internetiga jamamist, kui maksta tühja sama teenuse eest. Ise olen kasutanud kohalikke SIM-kaarte Ameerikas, Venemaal, Tais, Lätis, Inglismaal ning plaanin seda teha ka Rootsis.

Eii või jaa?

Ei saa väita, et ma ettemaksu SIM-kaartidega esimest korda kokku puutusin aga viimane kord, kui ma Rootsis käisin siis astusin ikka ämbrisse. Õnneks SIM-kaart, mis seal ostetud sai, maksis ainult 5€ ja seda saab kasutada 3-4 kuud, ilma raha peale laadimata. Nüüd, kus olen taas Rootsi minemas on mul SIM kohe võtta. Vataasin üle, et Elisa näiteks pakub 5GB nii 26€ eest kuid Telenor (kes peaks olema dtack, vähemalt logo järgi) pakub samat teenust 10GB nii 18€ eest (plus SIM 5€) 3GB on 10€. Mis on tunduvalt mõistlikum.
End teades kasutan ma väga palju Internetti ja mul on järel kõik-võimalikud programmid alates Instagrammist ja lõpetades e-postiga. Seega on alati hea, kui on endal olemas taskukohane Internet. Eestis kulub mul mobiilse neti peale umbes 24GB kuus, mis teeb nii 6GB nädalas. Elisast on mul 30GB netti ja olen seni sellega rahul olnud. Omal ajal Telias vaadati viltu, kui ma küsisin sama raha eest 2x rohkem ning soovitati Tele2-te minna. Kuid Tele2 töötab hästi ainult Tallinna piires ja kindlasti on see hea seal.

Õhu võiks ka maksustada

Fun fact: Interneti kogus, mida müüakse kaasa erinevate pakettidega on tegemist õhuga. Teisisõnu ainukene, mis maksab või võtab “ruumi” on alla- ja üleslaadimise kiirused.

Triinuliiisukene kurtis Instagrammis üksaeg, et nett otsas, kuigi peaks olema palju järgi ja ta sai ka mega palju samasugust tagasisidet- vaatasin ja imestasin. Võtsin oma olematu netiarve lahti ja hakkasin uurima enda oma 11€ miinus soodustus, mis ma endale välja mängisin, on olematu selle kõrval, mida mõned siin maksavad.
Enne, kui sa hakkad vaatama Tele2, Elisa või Telia pakkumisi Internetile, uuri kuidas on kohalikel sellega ja kui palju sa maksad selle eest. Mina pole seni saanud halba kogemust kasutades kohalikke sim-kaarde. Ainukene tähelepanek on see, et sõltuvalt riigist on võimalik kasutada peale enda paketi mahu kasutamist edasi Interneti – täiesti tasuta. 

Kasulikud lingid:

Telenor top up link neti jaoks: https://www.telenor.se/

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

KÕIGE TÄHTSAM ON, ET SULLE MEELDIB SEDA TEHA

TURUNDUS

ALGAB SIIT

Loomingulisus – Turundus, veebilehed ja reisimine

Kontaktvorm

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.