15 Võimalust kuidas olla Instagramis edukam

15 Võimalust kuidas olla Instagramis edukam

15 Võimalust kuidas olla Instagramis edukam 1200 628 ITSERKKI

HOIATUS: TEGEMIST POLE PUHTA KULLAGA VAID MINU TÄHELEPANEKUTEGA. POSTITUS VÕIB OLLA PIKK, SEEGA ENNE, KUI LUGEMA HAKKAD MÕTLE, KAS JÕUAD LUGEDA KÕIK SELLE KOHE LÕPUNI. KUI SUL POLE AEGA SEDA KOHE LÕPUNI LUGEDA, ÄRA SEDA HETKEL ETTE VÕTA.

Lugemise ajal mõtle, miks osad inimesed ei ole edukad aga teised vastupidi-mega edukad.

Vaata ja mõtle…

Instagramis enam pole võimalik teha nii asju, kuidas kunagi võis. Kaasatus on tõmmatud maha, like-d kaovad varsti ja mine sa tea, ehk varsti kaovad ka kommentaaride hulk postituse alt. Kohtan tihti entusiastlikke turundajaid, kes soovivad teha mega lahedat kasutajat, kuid kas see on su enda mõte või oled taas järjekordne copy-cat? Üksaeg, kui ilmus World record egg oli maailm ja ka Eesti täis selliseid positusi. Mõtlesin, et miks küll peab kopeerima ja olema fake and gay…

Nähes…

siin ainult ühte probleemi, pole Eestis ühtegi edukat näidet, kes suudaks teha midagi nii viraalset, ilma et peaks kedagi järgi tegema. Leian, et järgi tegemine on automaatne läbikukkumine ning olenemata sellest, et sul olemas motivatsioon, jõud ja ressursid- lõpeb see peatselt. Tegelikult on kogu algatus ja tegevus poolik ning läbimõtlemata. Puuduvad põhimõtted, milles seisneb edukas Instagrami kasutaja.

Minu mõte pole kellelegi näpuga näidata või öelda, et sa teed hästi, halvasti või sealt oleks võinud natukene rohkem asja putitada. Loodetavasti avan lihtsalt uue lehekülje sellele, millest koguaeg olen ise ka mõelnud ja paari-kolme inimesega rääkinud. Aga enne veel, las ma jagan väikest lugu teiega.

Loen, vaatan ja istun põhiliselt arvuti taga ning meeldib alati midagi uut õppida ja vaadata, kuidas muu-maailm asju teeb. Olen aru saanud, et kive teiste kapsaaeda visata on ju alati hea ning miks ma üldse proovin olla maailmaparandaja. Mõistan, et ideede endale hoidmise ja lihtsalt kellegagi diskuteerides ei jõua tulemuseni- need action and now. Lihtsalt molutamine ei too tulemust ning kas sa ikka tahad teada miks? Üks põhjustest on kindlasti see, et inimesed sinu ümber ei ütle sulle otse näkku, et mis sa teed on tegelikult si**. Saan aru, et tagasisidel ja tagasisidel on otseloomulikult vahe ning silmas peab pidama, et konstruktiivne tagasiside on alati kaheti mõistetav ning enamus inimesi näevad selles pigem halba. Mina aga see-eest näen võimalust eneseteostuseks ning võimaluseks end parandada.

Well

Siin kirjutades sõbrad ja tuttavad annavad märku kirjavigadest ja typodest- well done! Always need it. Pole kunagi olnud hea kirjutaja vaid inimene, kes suudab pigem rääkida ja panna end maksma sõnadega.

Või näiteks. Teed oma väikse kohvipoe ja võtad tööle sõbra. Sa tahad alati, et sinu (halvad) idee saaks teostatud. Su sõber, kes sinu alluvuses töötab, ei taha sind solvata sellega, et tegelikult kliendid ütlevad selle asja kohta “tule taevas appi!”. Mis siis toimub, kliendid saavad aru, et kuskil on midagi viltu ning see ei ole lõpuks hea. Ettevõte võib nii oma pillid kotti panna ja koju minna.

Järeldus?

Sa pead end ümbritsema inimestega, kellele sa tegelikult korda lähed, ning kes julgevad sinuga sõtta astuda. Sa pead endale leidma inimesed, kes on ausad, hoolivad ning on mõistusega ettevõtlikult. Kui sa soovid olla edukas, siis leia ja ümbritse end selliste inimestega, kellel poleks probleemi väljakutse vastu võtta ja öelda hold on bi**h. Ma ei hakka ütlema, et see saab olema lihtne ja meeltmõõda- kõik mis on lihtne ei ole tegelikult hea. Kindlasti leiad end hetkes, kus idee ja kogu süsteem ajab sind närvi ning vihastad kõiki. Saavutades selle on sul kindlasti kogemusi rohkem kui kuhjaga.

Mis sa kostad? Sul pole kedagi, kes ütleks sulle kohe, et sa ei ole edukas Instagramis? Kas ma tohin olla esimene inimene, kes seda sulle ütleb. Ole aus endaga ja loe hoolega ning mõtle, kuhu sa saad end paigutada ja öelda, et see on läbimõtlemata tehtud.

Teemad mida ma täna siin käsitlen on ühed tähtsamad ühe (eduka) kasutaja loomiseks. Kindlasti teemad on ülekantavad erinevatele portaalidele ning süsteem Instagrammis, Facebookis, Pinterestis jms portaalides samad.

ÜLDISELT

1. Sa ei jälgi eksperte.

Alguses kirjutasin, et copy-cat- see pole lahendus, see on ainult võimalus õppimiseks. See tähendab seda, et sa peaksid oskama mõjutada inimesi, kes on sinust eest (ka topis). Nähes seda ühte suurimat probleemi Instagrami turunduse (rohkem küll turundajate) seas. Ma ei hakka üles lugema kui palju on minult küsitud:

• Kuidas saada esimesed 10’000 jälgijat
• Mis peaks olema Bio pilt
• Kontseptsioon vs suvaline pilt?

Kui suure intervalliga peaks postitama pilte ja/või stories-id?

Kuigi see pole halb asi, et uurid ja küsid kõike seda- super! Keep it up! Kuid nüüd mõtle sellele, kas me oleme ühest kategooriast, kas sa oled (noor)mees vanused 23-27. Ei ole, siis nüüd sa teed jälle midagi valesti. Mina olen lihtsalt üks suvaline poiss, kes lihtsalt proovib ja katsetab. Natukene varastan ja teen oma asja.

Need inimesed, kes on topis on seal ilmselt asja eest, nad on läbi hammustanud selle, mida paljud on proovinud ja kätte mitte saanud. Selle saavutamiseks on võimalusi sadu-miljoneid. Mis täpsemalt töötab, on igal ühel erinev. Sa ei pea kindlasti neid/meid matkima. Sa pead säilitama enda unikaalsuse ja sa pead silmas pidama seda, mis neid/meid teinud kuulsaks ja rikkaks.

Selle punkti kokkuvõte on see, et pead tegema omad järeldused. Järgmine kord, kui oled Instagramis, siis tee märkmeid ja kirjuta üles oma niši 10 parimat kontot. Kirjuta üles nende praegused jälgijad, jälgimised, postitused, keskmised ja maksimaalsed like-de arvud- kõik, mida ta teeb, kirjuta üles. Vaata sarnasusi ja erinevusi, mis neil on. Analüüsige kontosi ise. Peale seda vaata, mida teed sina ja tee järeldused- mis võiks olla parem.

2. Sul puudub väline motivatsioon.

Miks sa tahad olla edukas Instagramis? Raha? Kuulsus? Mõjuvõim? On see midagi muud? Mis iganes see on, pead selle üles kirjutama ning panema selle endale seina peale, külmkapi külge ja arvuti ekraanile. Et sa näeksid seda iga hetk, mil sa avad Instagrami. Kunagi keegi ütles, et sa pead sihi endale seadma, seda valjusti välja ütlema ning selle kallal tööd tegema. Paljud inimesed ei motiveeri end sedasi, kuid see töötab. Sa ei tohi unustada seda, miks sa siia tulid.

Kui ma kunagi alustasin, olin ma kindlasti edukam ja parem kui hetkel. Elus ikka tõekspidamised ja sihid muutuvad- see on okei! Aga alguses, kui ma alustasin, vaatasin kõiki, kes mind jälgivad. Kirjutasin endale üles ka iga suurema saavutuse 500, 1000, …10k jälgijaid. Tead, see tegelikult ka annab jõudu edasi töötamiseks ja tegelemiseks. Ma isegi rääkisin paari sõbraga sel teemal, mida ja kuidas ma teen, ning sain sellega veel hoogu juurde. Isegi pidasin alguses exceli tabelit kõigi võimalike arvude kohta, mis mul Instagram kätte andis. Et näha kuidas mul läheb ja kas olen edukas.

Välist motivatsiooni saad luua ükskõik kuidas, välja karjudes, sõbraga rääkides või lihtsalt üles kirjutades oma sihid ja saavutused. Kindlasti pead jälgima kõike seda iga päev, see on nagu pika ajalise ravimi võtmine- tulemus on tagatud pika aja peale. Süsteem on oluline!

3. Sa annad alla liiga kiiresti.

Instagram on maraton mitte sprint. Selle jaoks, et olla edukas pead sa võtma aega ja valmistama end ette selleks, kuhu sa tahad jõuda. Maratonis on täpselt samamoodi -pead tegema sooja, jälgima, õppima- nii ka Instagramis. Tulemused ja saavutused ei tule üleöö ja kohe, eriti alguses, kus sul piiriks 5k, siis 10k ja nii-nii-nii edasi. See, et sa saaksid enda esimesed 15 000 jälgijat, ei tule kindlasti lihtsa jalutuskäiguga pargis, vaid kõva ja ränga tööga- kus on olemas süsteem. Seega arvesta sellega, kuhu sa end sisse mässid.

Kui sa arvad, et üleöö saab keegi lotoga miljoni, siis see konkreetselt ei ole nii lihtne. See on täpselt sama mis SEO ja muude keywordidega mängimine. Tulemus ei ole kohe nähtav ja sa pead seda pidevalt optimeerima. Ehitamaks, midagi sellist nagu Instagrami kasutaja võtab tohutult aega ja sa pead olema süstemaatiline. Millal-kuidas-kuhu-mis… Kõik see peab olema sul läbi mõeldud ning ka tehtud. Kui sa leiad, et sa ei saa hakkama enam sellega või sa raiskad enda aega siis – lõpeta see kohe!

Kaua sõuad kaugele jõuad

Inimesed tihtipeale arvavad, et see liigub liiga aeglaselt ja sa ei näe tulemust koheselt- see on okei ja mega fain. Kõik asjad ei liigu sama kiirelt kui kiirrong Moskvast – Peterburgi. Kui sa arvad, et su sisu, kasutajanimi või mis iganes on halb. Siis arvesta sellega, et algus pole kellelegi lihtne olnud ning siin loeb kaks asja enesekindlus ja järeleandmatus.

4. Sa valid vale nime, bio ja profiilipildi.

Alustame nüüd algusest, et sinu profiilinimi ongi sinu bränd ja sa oled automaatselt (personaal)brändi omanik. Mõtle nüüd sedasi, et enamus inimesi hakkab jälgima kasutajat, kelle kasutajanimi on “MollyColly” kui “111Molly765”. Kuna sellest on kohe aru saada, et selle taga võib olla konkreetne nägu-ja-tegu. Samamoodi, inimesed kannavad ennem Nike jalatseid kui suvakaid CCC poest pärit jalatseid. Inimestele meeldib end ehtida heade brändide ja näidata läbi selle end paremana ja jääda ehk rohkem meelde teistele. Enne, kui sa hakkad valima uut nime, võta endale tunnike aega mõtlemiseks- milline see võiks olla. Sinu kahjuks võin öelda, et kui sa mõtled teha kasutajanime rahaks ja soovid saada 10’000€ selle eest. Siis ma pean kurvastama ja sa oled hiljaks jäänud. Hiljaks oled sa jäänud selle mõttega, et enamus ideaalseid kasutajanimesi on võetud.

Kindlasti Bio tekst kirjutamine ei saa olema kergem kui kasutajanime valimine. Jällegi vaata, mida on kirjutanud sinuga samasugused kasutajad. Ainulaadne ja lihtne Bio on kindlasti parem valik, kui täiesti tavaline ja mitte midagi ütlev.

Profiilipilt on koht, kus sa peaksid olema loominguline- see näitab ju sind! Inimesed soovivad näha pildi taga ka inimest, seega üllata end ja teisi.

5. Üks ja põhiline kasutaja + üks lisaväljund.

See punkt on üks huvitavamaid, mida keegi eriti ei kasuta ning arvatakse- mille jaoks. Iga liigutus, mida sa teed, kasutaja piires salvestatakse ning selle läbi õpib arvuti sind tundma. Seega enne, kui sa postitad, mõtle, enne kui sa kommenteerid, mõtle, enne kui saadad story teele, mõtle. Kehtib reegel: 9 korda mõõda, 1 kord lõika.

Selle punktiga tahan öelda seda, et ära reosta oma põhiprofiili, vaid tee endale üks lisakasutaja, kus sa saad kõike seda tulistada ja proovida. Süsteem on tehtud lollikindlaks ning iga kord, kui sa midagi kustutad, (veel hullem) muudad ja salvestad, kaotad sa ühe punkti kaasatusest. Kaasatust tõsta on raske, kuid väga lihtne on kaasatust kaotada.

KAASATUS

6. Sa ei tea kuidas kaasata inimesi.

Inimesed ei tea kuidas kaasata! Inimesed usuvad ja arvavad, et kui sa tahad olla parim, siis üksi saad sa seda kindlasti paremini tehtud- kui see pole kindlasti see. Kui sa tahad olla edukas Instagramis, siis sa pead kaasama kõiki oma nišis olevaid inimesi. Sa pead kindlasti olema ise sama aktiivne kui aktiivne sa soovid, et sinu jälgijad on. Pead jälgima, like-ma, kommenteerima ja ühesõnaga kõike tegema ja näitama, et sa oled olemas. Lihtsalt nina üles tõstes voolab sul vesi ninna ja komistamise oht on endiselt suur.

Olen aru saanud, et siin maailmas on kahte sorti inimesi ühes, kes rõhuvad kontseptsioonile ja teised, kes rõhuvad kaasatusele. Kuid ärge unustage, et siin kohal kehtib reegel kontseptsioon=kaasatus=kontseptsioon.

7. Osta endale jälgijaid.

Siiamaani mõtlen ja imestan. Pole neist kunagi aru saanud, kes üldse ostab jälgijaid. Kas ma tohin siin kohal olukorda selgitada ja taaskord meelde tuletada Instagrami ja kogu selle postituse mõtet? Ostetud jälgijaid ei hakka kunagi sinu sisu kommenteerima, like-ima ja veel vähem ostma sinu teenust. Selline asi paneb sinu kasutaja koheselt musta nimekirja ja sa oled automaatselt saanud ka endale banni (neid on Instagramis erinevaid, kuid see ei ole posituse põhi teema). Taaskord kukub sinu enda kasutaja kaasatus. Teiseks, kord sa oled ostnud siis enam sa enda kvaliteetse sisuga maailma ei hakka valutama.

Minu kogemus räägib seda, et inimesed hakkavad jälgima sind sellepärast, et sa oled huvitav, mitte sellepärast, et sul on 10’000 jälgijat.

Asi mida võid tea ja mõelda on Story shouts-e, kuid see on vastavalt sellele, kui suur rahakott sul on (kuid minu enda arvamus, hea toode müüb end ise). Kindlasti paljud inimesed suudavad öelda, et sul on fake jälgijad aga siiski- ära osta story-sid ja jälgijaid.

KONTSEPTSIOON

8. Sa postitad liiga palju või liiga vähe.

Pole olemas õiget ja valet korda, vaid see mis sinule konkreetselt töötab. Sa pead jälle jälgima seda, kui palju sinu nišis olevad inimesed postitavad. See on igal kategoorial erinev. Ükskõik, kui kiindunud ja super su sisu võib olla- su jälgijad ei soovi näha iga päev kaheksat uut postitust. Kuid mõtle – ehk tahavad näha sinu käest kaheksat erinevat story’t? Viisakas ja rääkimata intervall on kord päevas– kuid see ka kõigile jälle ei sobi. Kellegi jaoks on 2 korda nädalas okei, kellegi jaoks kord kuus.

Lihtsalt jälgi seda, et sa postitaksid head kontseptsiooni ja sa ei hoia seda tagasi. Pea silmas, et sa alati postitad ühel ja samal kellaajal (feedi), sest su jälgijad on sinu enda statistika- sa näed millal nad sees on ja millal nad täpsemalt su profiili vaatavad.

9. Konseptsioonil puudub nägu.

Ehkki oluline on silmas pidada järjepidev posituste kava, on oluline säilitada ka posituste ühtne kujund/kuvand/filter/asi mida sa näitad pildil. Kuigi kodust eemal olles, on alati raske leida ühte tooni/kohta mida alati näidata pildil. Pead alati silmas pidama ühte stiili. Näiteks kui sinu põhiteema on lendamine, siis sa pead ka lendamist alati pildi peal kuvama. See, et sa postitad lendamise vahele ühe selfie, ei ole see jällegi hea.

Kindlasti pead silmas pidama ka seda, et kui sa postitad lendamisest pilte, siis mitte postitada vahele kuulutusi, see ei sobi su kontseptsiooni. Sinu reklaam peab olema võrdeline sinu enda poolt toodetud/loodud sisuga. Seega ära posita sisu, mis ei ole sinuga seotud- unusta videod, kuulutused ja reklaamid. Sisu peab olema võimalikult orgaaniline ja ühiselt mõistetavalt- üks. Postitades sisu, mis pole sinuga seotud kaotad automaatselt jälgijaid- nad hakkasid sind ju jälgima sellepärast, et su sisu tundus neile huvitav.

Enne postitamist mõtle, miks inimesed tulid sinu kasutaja peale ja kas see on seotud sinu ja sinu näoga, mida sa tahad näidata Instagramis.

10. Sul puudub visioon ja sa ei armasta enda kasutajat.

Las ma ütlen sulle ühte asja, kui sulle ei meeldi su kasutaja (nišš)- ära tee seda. Postita sisu, mis kõnetab sind. Kasuta nišši, mis paneb su silma särama ja sa tunned, et sul on olemas visioon. Leia endale kategooria, kus sa tead, mida sa teed ja kellele sa sisu toodad.

11. Sa varastad sisu ja sa ei paista välja.

Miks keegi peaks sind üldse jälgima, kui sa oled kellegi kloon? See ei ole eriti loogiline… Tee oma asja!

12. Su algne sisu pole kvaliteetne.

Iga asja algus ei tähenda seda, mida sa pead tegema edasi. Lihtsalt see, et sa registreerisid endale kasutaja ja hakkad postitama- ei tähenda seda, et see peab olema nüüd lõpuni välja selline. Enne, kui sa hakkad postitama loo endale põhi/kaust/fail, kuhu sa hakkad looma oma sisu.

Üks parimaid võimalusi on luua eraldi kaust ning panna pildid numbrite järgi, kuidas sa soovid, et need hakkaksid tulema välja (mina tegin nii). Peale seda kirjutasin excelisse kuupäevade kaupa, piltidele sisu, tagid ja hastagid/trellid.

Sa pead leidma enda jaoks tegevuse, mis ka töötab. Mis minule töötas/töötab, on minul teada. Aga sinule ja sinu jälgijatele….

RAHA

13. Sa teed järeldused liiga vara.

Ehkki raha teenimises pole mitte midagi halba, kuid mõtle, kas sinu jälgijad tahavad kohe alguses näha reklaami. Keegi ei taha näha kasutajat, kellel on 500 jälgijat, ja koheselt iga teine postitus kinni makstud reklaam. Kui sa pole kindel selles, ära rutta vastu võtma diile, mis võivad olla sinule kohe kahjulikud.

Olen nende aastate jooksul vastu võtnud ainult maksimaalselt 3 pakkumist. Ühel juhul sain konkreetselt raha ja teised kaks juhtu sain parema toa. Nende aastate jooksul olen saanud ise puhtalt kätte 80€.

14. Kas sa üldse tegeled õige firmaga?!

Sinu tegevusalaks on turism, siis miks sa teed koostööd kosmeetikafirmaga? See ei ole seotud sinuga ja ära solgi enda kontot! Kirjuta paberile, kes on firmad kellega sa sooviksid koostööd teha ning kuidas need koostööd välja peaksid nägema!

Hinda end, enda kasutajat ja enda jälgijaid- neid ei huvita ausalt, mis sokke sa kannad või mis toitumiskava järgi sa süüa teed- sinu nišš on eriline ja ka firmad kellega sa koostööd peaksid tegema on ka erilised.

15. Sa oled brändijuht.

Miks inimesed peaksid sinu teenust ostma (loe, miks nad peaksid sind jälgima)?

Pole olemas õiget või valet tegu, vaid asi, mis sinule konkreetselt töötab. Seega sa pead arvestama, et sa ehitad brändi endale mitte naabri-Katile. Täna on tarbijad väga targad ning nad teavad, kui inimene midagi müüma neile hakkab. Pead välja selgitama, kuidas luua brändi, mida inimesed soovivad osta.

Sa pead looma usaldusväärse suhte enda jälgijate vahel. Suhe peab olema kindlasti kahepoolne- sinult jälgijatele ja vastupidi.

Kallis lugeja!

Võin sulle öelda, kuidas ma teenisin enda teise miljoni, aga kuidas ma teenisin enda esimese miljoni- selle pead sa endale ise selgeks tegema. Kindlasti on siin teemasid, mida võiks kirjutada ning millest võiks veel täpsemalt kirjutada. Minu valik piirdus just nendega.

Mina tänan, et võtsid vaevuks avada selle postituse, mis on pikk, mahukas ning kindlasti väärt lugemist. Vahelduva eduga olen seda kirjutanud ja parandanud nädal, kuna mõtteid millest kirjutada on palju, kuid mis võiks olla konkreetselt abiks on natukene vähem.

Lisa enda kommentaar ja anna mulle teada, mis sa arvad. On sul küsimusi? Nõustud minuga? Lükkad ümber minu mõtted või tahad rääkida minuga MIB filmist?

Kasulikud lingid: